• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
niedziela, 07 październik 2018 08:00

Jesienne spotkanie w sokólskiej bibliotece [Zdjęcia]

Młodym zuchom nie przeszkodził nawet wrześniowy deszcz – i humory dopisywały całej gromadce.

W bibliotece… jesień. Z tym tematem wiązały się zajęcia, na które 27 września przybyły do biblioteki pięciolatki z Przedszkola Nr 1.
Na początku wysłuchali przygotowanych przez bibliotekarkę, Jadwigę Słomę, wierszy o jesieni. Nie zabrakło też quizu na temat powakacyjnej pory roku. Przy pomocy plansz edukacyjnych sprawdzili wiedzę o jesiennych zjawiskach pogodowych oraz tych zachodzących w świecie roślin i zwierząt. Jesień na pewno nie zaskoczy niczym małych gości. Nie tylko posiadają o niej wiedzę, ale też znakomicie się sprawdzają jako poszukiwacze jesiennych skarbów.

Bibliotekarka, pani Marta Wojewódzka-Szoda, cała w melancholijnym wrześniowym nastroju, pogubiła w bibliotece jesienne drobiazgi, w których odnalezieniu pomogły bystre przedszkolaki, a następnie przypomniały nam, dlaczego są to skarby i jak pomocne bywają człowiekowi, zwłaszcza w wietrzne i deszczowe dni. Owoce i warzywa to zdrowie na talerzu, a żołędzie, kasztany i liście… są świetnym materiałem do prac plastycznych wykonywanych w chłodne wieczory, gdy nie można wyjść na spacer. Udowodnili to, gdy pod opieką pań bibliotekarek i pań przedszkolanek z jesiennych liści stworzyli piękną i wcale nie szarą czy ponurą panią Jesień, tylko prawdziwą damę. Może lato się skończyło, ale im wcale nie było smutno. Przypomnieli sobie, że długie wieczory to dobry czas na pyszną zabawę, do której inspiracje możemy znaleźć w książkach. A w naszej sokólskiej bibliotece przybywa nowości.Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.