×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
wtorek, 16 październik 2018 11:54

IX Turniej Szachowy [Zdjęcia]

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce gościła 92 szachistów z Polski, Białorusi i Litwy.

W minioną niedzielę w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej obył się IX Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Organizatorem był LUKS Orient Sokółka. Prowadzona była klasyfikacja indywidualna w czterech grupach oraz drużynowa o miano najlepszego: Przedszkola, Szkoły Podstawowej klasy I-III, Szkoły Podstawowej klasy IV-VIII, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalnej. W turnieju brał udział wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski indywidualnie i drużynowo, medalista Mistrzostw Europy – arcymistrz Tomasz Markowski. Obsada była bardzo mocna, oprócz tak utytułowanego zawodnika, w turnieju brało udział wielu medalistów Mistrzostw Polski i Białorusi w młodszych kategoriach wiekowych. Rywalizacja w każdej grupie była bardzo zacięta i trwała aż, sześć godzin. Rozegrano 9 rund w tempie 10+5 (gr. A i B ), oraz 7 rund w tempie 15 min. + 15 sekund za ruch na każdego zawodnika (gr. C i D), gdzie można było uzyskać kategorię szachową. Sztuka ta udało się m. in. Antoniemu Pieszko, przedszkolakowi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce, który zdobył V kategorię szachową.
Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa zawodników SP 1 w Sokółce w składzie Rafał Szydłowski, Cyryl Pac, Mateusz Czarnowicz, uczniów klas IV – VIII, którzy zgromadzili tyle samo punktów co zawodnicy z Suwałk, jednak zawodnik z tej szkoły zajął wyższe miejsce i to zdecydowało o tym, że puchar powędrował do rywali.
Najlepsze przedszkole turnieju: PS 25 Białystok
Najlepsza Szkoła Podstawowa klasy I-III: SSP 3 Białystok
Najlepsza Szkoła Podstawowa klasy IV-VIII: SP 9 Suwałki
Najlepsze Gimnazjum: PG 3 Suwałki
Najlepsza szkoła Ponadgimnazjalna: II LO Suwałki
Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody finansowe (gr A) i nagrody rzeczowe w pozostałych grupach. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz pamiątkowy długopis. Puchary i nagrody, otrzymaliśmy dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego, Burmistrzowi Sokółki Ewa Kulikowska i sponsorom: Bartnik Sokólski, Biuro Serwis Marcin Dylewski, Kami s.c. PHU. Świetlicki A., Stupak K.M. – tartak w Olszy. Pysznymi słodkościami wsparły turniej: @Piekarnia Jaskółka sp. z o.o., a bardzo smacznym bigosem uraczył wszystkich Jerzy Lis – SERCE Polski Dom Rodzinny. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Kozłowski, asystentami byli: Karol Milewski i Wojciech Miakisz.
Ogromne i szczególne słowa podziękowania, kieruję do rodziców i samych zawodników LUKS Orient Sokółka, za olbrzymią pracę i czas poświęcony przy organizacji turnieju.
 Już za rok, serdecznie zapraszamy na jubileuszową X edycję tego turnieju.

Źródło: LUKS Orient Sokółka

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv