• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
sobota, 20 październik 2018 16:00

Warsztaty z grzeczności językowa w Internecie [Zdjęcia]

W sposób przystępny dla młodych ludzi starał się wyjaśnić co składa się na kulturę w rozmowach internetowych.

Biblioteka Publiczna w Sokółce zorganizowała dwudniowe warsztaty ph. Grzeczność językowa w Internecie, w których udział wzięła młodzież z klasy I Zespołu Szkół Zawodowych, z klasy I i III Technikum Nr2 przy Zespole Szkół Rolniczych oraz z dwóch klas III gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce.

Zajęcia poprowadził Pan Mateusz Adamczyk z Fundacji Języka Polskiego.

Na co dzień Pan Mateusz jest wykładowcą języka polskiego na Uniwersytecie Warszawskim, wielkim miłośnikiem polszczyzny oraz początkującym vlogerem.

Tematem spotkania była „Grzeczność językowa w Internecie”. W sposób przystępny dla młodych ludzi starał się wyjaśnić co składa się na kulturę w rozmowach internetowych. Pokrótce przedstawił podstawowe zasady etykiety w sieci. Fachowa nazwa to Netykieta – jest to zabiór zasad, który powinien znać każdy internauta. Przede wszystkim ważne jest, aby nikogo w Internecie nie obrażać, a ewentualną krytykę formułować w sposób kulturalny i zgodny z rzeczywistością. Nie należy wydawać pochopnych osądów tylko dlatego, że czujemy się w sieci anonimowi. Pan Mateusz starał się uświadomić młodzież, że w Internecie nic nie ginie, a słowa mają bardzo dużą siłę.

Warsztaty spotkały się z pozytywnym odbiorem młodzieży, kilkoro młodych ludzi na tyle zainspirował wykład, że poprosili pana Mateusza o dodatkowe porady po spotkaniu.


źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.