• 1
  • 2

  

wtorek, 23 październik 2018 13:00

NA SYGNALE: Katastrofa śmigłowca w Czarnej Białostockiej [Zdjęcia]

Pasażerowie próbowali się ratować, skacząc ze spadochronem, niestety niektóre nie zdążyły się otworzyć.

Dzisiaj około godz. 10:00 do Zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej z nieznanych dotąd przyczyn spadł wojskowy śmigłowiec. Z maszyny przed upadkiem wyskoczyli pasażerowie, niektórym otworzyły się spadochrony, część poszkodowanych wpadło do wody, a kilkoro zawisło na drzewach.

Naoczny świadek (wędkarz) wezwał służby ratunkowe i wskazał miejsce upadku maszyny do wody. Mówił również o wyskakujących ze śmigłowca osobach, jednak nie był w stanie określić ich ilości. Twierdzi, że widział, tylko iż niektórym spadochrony zdążyły się otworzyć a niektórym nie i na pewno kilku znikło pod powierzchnią wody.

Jak ustaliła straż pożarna, wojskowy śmigłowiec przewoził 12 osób. Nie transportowano broni ani amunicji. Na chwilę obecną nie potwierdzono ofiar śmiertelnych.

Do akcji zadysponowano 16 zastępów straży pożarnej z czterech województw. Na miejscu są prowadzone działania grupy ratowników wysokościowych, których zadaniem było zdjęcie z drzew osób, które wyskoczyły ze śmigłowca, swoje działania prowadzi również jednostka specjalistyczno-chemiczna, której zadaniem było usunięcie plamy paliwa, która wyciekła z zatopionego śmigłowca.

W trakcie prowadzenia działań ratunkowych doszło również do dwóch innych wypadków. Strażacy uratowali dwóch rybaków, którym wywróciła się łódka i paralotniarza, który zawisł na drzewie, przelatując nad zalewem.

A tak naprawdę w dniach 23-25 października 2018 roku na terenie województwa podlaskiego w okolicach Czarnej Białostockiej i Sokółki przeprowadzone zostaną krajowe ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem BUKSZTEL 2018. W ćwiczenia zaangażowane zostały spore siły ratownicze pochodzące z 4 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Całe ćwiczenia składają się z kilkunastu epizodów ćwiczebnych. W krajowych ćwiczeniach ratowniczych  uczestniczyło w sumie około 200 strażaków i ratowników. 

Wkrótce opublikujemy film z wydarzenia.

 

/WŻ,TV/ 

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.