• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
 

wtorek, 30 październik 2018 18:00

Luźny wywiad z młodym poetą w sokólskiej bibliotece [Zdjęcia]

Ciekawym elementem spotkania była niespodzianka od autora.

26 października  w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie autorskie z panem Mateuszem Połuszańczykiem - poetą, felietonistą i redaktorem sportowym. Pan Mateusz zawodowo zajmuje się również redagowaniem treści internetowych dla serwisu NBA Labs. Urodził się on i wychował w Sokółce, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z poezją. „Frazy księżyca” to debiut młodego poety. Autor opowiedział publiczności o swoich inspiracjach literackich oraz o tym skąd wzięło się jego zamiłowanie do poezji. W wieku 6 lat usłyszał mroczny wiersz Edgara Allana Poe pt.: „Kruk”, który wyzwolił w nim iskrę poetyckiego ducha.

Spotkanie miało formę luźnego wywiadu. W rozmowie z Grzegorzem Sawickim, dziennikarzem sportowym, a jednocześnie bliskim przyjacielem, opowiedział słuchaczom o swoich początkach, planach na przyszłość i twórczości.
Zapytany dlaczego poezja? Odpowiedział z humorem: „ponieważ  ma ona niezmierzone horyzonty, można się wyrażać bez granic, a także uwodzić kobiety.” Tomik „Frazy księżyca” to obiecujący początek kariery. Zebrał on bardzo dobre recenzje wśród odbiorców.
Podczas spotkania autor zdradził, że w przygotowaniu jest kolejny zbiór wierszy pt.: „Soneciarnia”. Zebrani goście, oprócz ciekawej dyskusji, mogli wysłuchać wybranych wierszy poety, które zaprezentował Przemysław Krawiel.

Niespodzianką od autora była loteria. Czytelnicy mieli okazję wylosować dwa egzemplarze debiutanckiego tomu z autografem i osobistą dedykacją poety. Choć klimat twórczości pana Mateusza jest melancholijny i mroczny, to na spotkaniu panowała radosna i rodzinna atmosfera.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv