• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

środa, 31 październik 2018 15:28

Próbna ewakuacja w SP w Jacowlanach [Zdjęcia]

W ćwiczeniach udział wzięło łącznie 76 uczniów, 11 nauczycieli i 2 pracowników obsługi.


O godzinie 10.00 dyrektor Szkoły Podstawowej w Jacowlanach, gm. Sidra ogłosił alarm pożarowy połączony z praktycznym sprawdzeniem warunków ewakuacji uczniów i personelu szkoły.

Zaplanowane wcześniej zdarzenie miało na celu sprawdzenie obowiązujących procedur dotyczących sposobów zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia w placówce oświatowej. Przebieg ewakuacji obserwowali i oceniali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Po sprawnym opuszczeniu budynku szkoły przez uczniów i personel strażacy otrzymali od dyrektora placówki informację o zakończeniu ewakuacji – w ćwiczeniach udział wzięło łącznie 76 uczniów, 11 nauczycieli i 2 pracowników obsługi. Podsumowując przebieg ewakuacji funkcjonariusze KP PSP Sokółka zwrócili uwagę na sposoby postępowania w przypadku ogłoszenia alarmu ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i podporządkowania się poleceniom kierującego akcją do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej, a także najważniejszych informacji jakie należy przekazać Kierującemu Działaniami Ratowniczymi po przybyciu służb ratowniczych.

Spotkanie w szkole było również okazją do przeprowadzenia pogadanki z dziećmi oraz prelekcji dla nauczycieli  z zakresu bezpieczeństwa, w trakcie której poruszano zagadnienia związane z realizowanymi przez Państwową Straż Pożarną kampaniami  społecznymi, min. dot.  zapobiegania pożarom w budynkach mieszkalnych i zatruć tlenkiem węgla pod nazwą „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W trakcie spotkania zapoznano również uczestników ze specyfiką pracy strażaka oraz jego rolą w systemie bezpieczeństwa, omówiono zagadnienia dot. bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym, zasady bezpiecznego ogrzewania i dogrzewania. Przeprowadzono również pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu samochodu z JRG Sokółka.

W 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce uczestniczyli łącznie w 20 próbnych sprawdzeniach warunków ewakuacji w placówkach oświatowych z terenu powiatu sokólskiego podczas których prowadzono pogadanki oraz pokazy dla dzieci, a także prelekcje dla nauczycieli  z zakresu bezpieczeństwa.

Źródło: KP PSP Sokółka

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv