• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
wtorek, 06 listopad 2018 14:55

Gra historyczna "Janów w biało-czerwonych barwach" [Zdjęcia]

 Dzieci otrzymały mapę Janowa z zadaniami do wykonania, a także zaznaczonymi miejscami, które należało odwiedzić.  

W tym roku obchodzimy wielki jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie zorganizowała grę historyczną ph.”Janów w biało-czerwonych barwach z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wzięli w niej udział uczniowie szkoły podstawowej w Janowie.

Uczniowie w ten sposób przypomnieli historię miejscowości, dowiedzieli się o istotnych wydarzeniach,  odwiedzili ważne miejsca na mapie Janowa: Gminną Bibliotekę Publiczną, pracownie tkacką, Urząd Gminy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, cmentarz, a także Izbę Tkactwa Dwuosnowowego.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Bardzo chętnie wykonywały polecenia. Musiały dowiedzieć się np. ilu mieszkańców jest w Gminie Janów, czyja płaskorzeźba widnieje na pomniku Orła Białego w parku, odszukać groby byłych proboszczów parafii Świętego Jerzego w Janowie. W Izbie Tkactwa Dwuosnowowego należało znaleźć tkaninę, na której widnieje wytkany pomnik Orła Białego, a także dowiedzieć się, w jakim mieście i na jakiej ulicy znajduje się mural z tkaniną dwuosnowową, podać tytuł i autora pracy, na podstawie, której powstał. Pod pomnikiem Orła Białego w parku, dzieci wypuściły w górę biało-czerwone balony.

Po zakończonej grze uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i słodycze.
Spacer ulicami Janowa był bardzo miły i przyjemny, tym bardziej, że dopisała piękna, jesienna, słoneczna pogoda.

Źródło: Biblioteka Janów

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.