• 1

  


 

środa, 07 listopad 2018 09:00

Znane postacie bajkowe zawładnęły szkoła podstawową w Starej Kamionce [Zdjęcia]

Bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta.

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

W obchody tego święta włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce. Na szkolnych korytarzach w tym dniu można było spotkać księżniczki, krasnoludki, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, rycerzy…, bowiem wszystkie dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III przebrały się za ulubione postacie bajkowe.

W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie m.in. prezentowali ulubione bajki, czytali fragmenty wybranych baśni, rozwiązali zagadki i quizy sprawdzające wiadomości o znanych bajkach, przedstawiali wybraną postać baśniową dowolną techniką plastyczną.

Uczniowie z klas I-III wystąpili w przedstawieniu „Zamieszanie w krainie bajek”. Popisy aktorskie dzieci podziwiali ich rodzice, nauczyciele, młodsi koledzy i koleżanki oraz uczniowie kl. VI.

Celem obchodów Dnia Postaci z Bajek było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.


Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”


Organizatorkami bajkowego święta były nauczycielki: Katarzyna Rabiczko i Grażyna Kamińska.

źródło: SP Stara Kamionce

 

opr./WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv