×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
czwartek, 08 listopad 2018 18:00

Szkolenie "Bezpieczna Szkoła" w sokólskiej "zawodówce" [Zdjęcia]

Zostali przeszkoleni wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

7 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce odbyło się szkolenie wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w ramach programu "Bezpieczna szkoła". Tematyka szkolenia była związana z zagrożeniami współczesnej szkoły i z procedurami reagowania w sytuacji zagrożenia. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zajęcia były przeprowadzane przez panów: pułkownika rezerwy doktora Krzysztofa Danielewicza, Marka Baranowskiego i Dariusza Kiliana.

Zajęcia składały się z dwóch części, części teoretycznej, gdzie panowie przedstawili zagrożenia w szkole wynikające z aktualnej sytuacji w Europie i świecie i części warsztatowej, gdzie w grupach zastanawiali się jak zareagować w sytuacjach, kiedy jest zagrożenie atakiem terrorystycznymi i jest ryzyko wzięcia zakładników, kiedy jest podłożony ładunek wybuchowy, kiedy jest zagrożenie środkami chemicznymi i biologicznymi i kiedy do obiektu wtargnie napastnik z bronią. Panowie w trakcie zajęć akcentowali szczególnie konieczność posiadania odpowiednich procedur w sytuacjach zagrożeń, a także konieczność ćwiczenia tych procedur, by wszyscy wiedzieli jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Źródło: ZSZ w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv