piątek, 09 listopad 2018 21:52

Dąbrowa Białostocka. Uczniowie uczcili Święto Niepodległości [Zdjęcia]

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej odbyło się uroczyste wspólne odśpiewanie hymnu polskiego. W uroczystości brały udział klasy IV-VIII.


Uczniowie szkoły oraz przedszkola wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu "Rekord dla Niepodległej" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej również brała udział w tej akcji, o godzinie 11:11 został uroczyście odśpiewany hymn polski. W uroczystości brały udział klasy IV-VIII.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej byli dziś gotowi do wspólnego świętowania klasy "świeciły" galowymi strojami, a każdy z uczniów miał przypięty na piersi odświętny kotylion.
W trakcie uroczystości uczniom szkoły przedstawiono najważniejsze fakty dotyczące historii polski tj. rozbiory państwa polskiego czy też powstanie styczniowe. Całe wydarzenie było przeplatane pieśniami, które śpiewał chór przygotowany przez panią Ewę Hakało.
W wydarzeniu brała również młodzieżowa orkiestra dęta pod batutą pana Krzysztofa Drzemickiego.
Na koniec został zatańczony taniec "Krakowiak" do którego występujący uczniowie zostali przygotowani przez panie Barbarę Wysocka oraz Bogumiłę Panasewicz.
Zwieńczeniem przedstawienia było wręczenie przez dyrektora szkoły pana Jerzego Białomyzego nagrody uczniom, za udział w konkursie "jeden z dziesięciu" 100 pytań na setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Nieco później najmłodsi uczniowie klas 0-1-3 zebrani na auli również odśpiewali wspólnie hymn państwowy.
Nawet najmniejsi z uczniów zaczynają już zrozumieć, co oznacza niepodległość….
Zapraszamy do obejrzenia naszej foto-relacji.

 

/IL,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv