wtorek, 27 listopad 2018 09:00

Niebezpieczne manewry w Kuźnicy

Nie bądźmy obojętni, jadąc samochodem.

Policjanci z Posterunku Policji w Kuźnicy zatrzymali kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Inni użytkownicy drogi poinformowali mundurowych, że kierujący samochodem Audi, wykonuje na drodze niebezpieczne manewry, podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Jak się okazało – słusznie, bo zatrzymany 19-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście przyzwolenie społeczeństwa na takie zachowania jest znacznie mniejsze i coraz częściej kierowcy uważnie obserwują zachowania innych na drodze oraz reagują w odpowiedni sposób.

W sobotę około godziny 18:00 policjanci z Posterunku Policji w Kuźnicy zatrzymali w miejscowości Kuścińce kierującego audi, który podróżował wraz z pasażerem. Kierowcą okazał się 19-latek, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, to jeszcze miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło dzięki telefonicznym zgłoszeniom innych uczestników drogi, którzy widzieli niebezpieczne manewry na drodze nietrzeźwego kierowcy, który np. jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie młody mieszkaniec powiatu sokólskiego odpowie przed sądem.

PAMIĘTAJMY: nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu.

 

źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv