• 1


 

środa, 28 listopad 2018 10:00

Spotkanie autorskie z Waldemarem Smaszczem [Zdjęcia]

Historyk, kryty literacki, eseista, tłumacz oraz autor książek.

Biblioteka Publiczna w Sokółce we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Sokólskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała spotkanie autorskie z Waldemarem Smaszczem, który opowiedział słuchaczom o swojej najnowszej publikacji pt. "Ignacy Jan Paderewski dla Niepodległej Polski". Spotkanie odbyło się w kawiarni "Lira".

Pan Waldemar jest historykiem literatury, krytykiem literackim, eseistą i tłumaczem. Jest także autorem kilkunastu książek autorskich oraz kilkudziesięciu wyborów wierszy poetów polskich we własnym wyborze i z autorskimi esejami. Publikuje również szkice poświęcone prozie polskiej.

W sobotnie popołudnie przybliżył słuchaczom życiorys wybitnego, choć często zapominanego polskiego pianisty, kompozytora, polityka i męża stanu – Ignacego Jana Paderewskiego. Wirtuoza, który dzięki swojej sławie, znajomościom i przede wszystkim miłości do ojczyzny znacznie przyczynił się do odzyskania Niepodległości przez Polskę 100 lat temu. "Polacy nie zdawali sobie sprawy wtenczas i do dziś dnia nie zdają, że Paderewski był jedynym człowiekiem, który mógł wpływać na losy naszego kraju przez swój geniusz perswazji, przez swój urok, któremu ulegali najważniejsi ludzie świata." (Jan Lechoń).

Pan Waldemar zdradził słuchaczom wiele ciekawych historii i anegdot z życia Ignacego Paderewskiego, wielkiego człowieka, który już jako dziecko mówił o sobie: "Zostanę kimś wybitnym, aby w ten sposób pomóc Polsce".

Spotkanie autorskie z Waldemarem Smaszczem i promocję książki pt. "Ignacy Jan Paderewski dla Niepodległej Polski" biblioteka zorganizowała w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.


źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv