• 1


 

sobota, 01 grudzień 2018 16:03

Udało się uzbierać pełną kwotę na leczenie Olka ! [Zdjęcia]

Już piątego stycznia 2019 roku Olek z rodzicami leci na terapie komórkami macierzystymi w Bangkoku.


W czwartek została przełamana bariera finansowej zbiórki na leczenie Aleksandra Sacharko.
Cała zbiórka rozpoczęła się we własnym zakresie od 7 lipca 2018r od zbiórki w Siderce do akcji aktywnie włączyło się Bractwo Młodzieży Prawosławnej. Zbiórki były organizowane też w miejscowościach: Dąbrowa Białostocka, Sidra, Białystok, a także bazarek w Sokółce zorganizowany przez panią Ewelinę Będzińską. Oprócz tego Olek został zarejestrowany w różnych fundacjach. Zbiórka na stronie "Siepomaga" rozpoczęła się od 5 września 2018r. W niedługim czasie dołączyły jeszcze dwie fundacje "Słoneczko" oraz "Mali wojownicy". Do akcji pomocy włączyli się również znajomi pani Elżbiety mieszkający w Belgi. Do uzbierania na terapie komórkami była kwota opiewająca na 140 tysięcy złotych. Dzięki dobroci ludzi o dużych sercach udało się uzbierać całą sumę, tłumaczy nam w rozmowie pani Elżbieta Sacharko - mama Aleksandra.
Obecnie Olek uczęszcza na sesje rehabilitacyjne w tym też zajęcia sensoryczne, które trwają 5 dni w tygodniu.
Terapia komórkami macierzystymi jest jedyną szansą na poprawę jakości życia małego chłopca. Cała terapia za granicą zajmie około miesiąca, podczas których Olek będzie miał wykonane szczegółowo wszystkie niezbędne badania, aby zweryfikować na obecną chwilę stan zdrowia chłopczyka. Następnie będzie podjęta decyzja, od kiedy rozpoczną się iniekcje komórek macierzystych podawanych dożylnie oraz do rdzenia kręgowego. Oprócz iniekcji Olek będzie uczęszczał na tempie rehabilitacyjne między podawaniem następnych dawek. Łącznie jest zaplanowanych 8 injekcji, oprócz których zostanie podany również czynnik wzrostu nerwów, ten dodatkowy zabieg ma na celu stworzenie jak najbardziej dogodnego środowisko, aby leczenie komórkami było bardziej efektywne.
Głównym założeniem całej terapii jest poprawia napięcia obręczy barkowej oraz stabilniejsze utrzymanie głowy, daje to spora szanse na poprawę jakości życia chłopca.
Terapia komórkami macierzystymi nie jest zakończeniem akcji pomocy dla chłopca, po powrocie Aleksander musi poddać się kosztownym zabiegom rehabilitacyjnym.

 

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv