• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

wtorek, 04 grudzień 2018 14:00

Dąbrowscy licealiści na obozie szkoleniowym [Zdjęcia]

Poranna musztra, szkolenia i codzienny trening - młodzież z klas mundurowych na obozie szkoleniowym zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

W dn. 27-30.11.2018 odbył się wyjazd uczniów z kl. mundurowych Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej na obóz szkoleniowy dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe zakwalifikowanych do „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” sygnowanego przez MON. W m. Łopkajny pod Olsztynem uczniowie mieli możliwość doskonalenia szkolenia w wielu różnych zakresach.

W pierwszej kolejności w trakcie zajęć nacisk kładziono na doskonalenie musztry i na zasady postępowania z bronią, aby móc dalej bezpiecznie uczestniczyć w zajęciach. Odbyło się również szkolenie z rozpoznania wojskowego, terenoznawstwa, podczas którego np. wyznaczano azymut oraz odległości i współrzędne między wyznaczonymi punktami na trasie. Następnie owe umiejętności były praktycznie sprawdzane podczas nocnego wymarszu. Szkolenie strzeleckie to kolejny cel obozu. Miało ono doskonalić prawidłowe postawy strzeleckie, zapoznawało z budową i obsługą broni palnej ( karabiny, pistolety, rewolwery), pokazywało zasady bezpiecznego użycia broni palnej a  potem po ćwiczeniach przygotowawczych do strzelania odbyły się zajęcia praktyczne na strzelnicy z wykorzystaniem broni strzeleckiej małokalibrowej oraz centralnego zapłonu. Odbyło się również szkolenie medyczne a na zakończenie egzamin z RKO, który jest niezbędną umiejętnością zarówno w życiu codziennym, jak i na polu walki.

Największa jednak satysfakcja nastąpiła na zakończenie obozowych zmagań. Otóż na 6 szkół uczestniczących w tym szkoleniu Zespół Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej został oceniony jako najlepsza szkoła na pewno pod względem zaangażowania, dyscypliny oraz samozaparcia podczas wykonywania różnorodnych zająć, bo warunki nie zawsze były sprzyjające. Uczniowie do szkoły wrócili z pięknym zwycięskim pucharem.

Organizatorami przedsięwzięcia byli:
Ministerstwo Obrony Narodowej;
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie;
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty;
Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie.

Źródło: Zespół Szkół im. Gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv