• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

środa, 05 grudzień 2018 14:00

Strażacy o przyczynach i skutkach powstawania pożarów [Zdjęcia]

W spotkaniach ze strażakami uczestniczyło już prawie 1500 osób.

W związku trwającą ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Sokółce prowadzą spotkania mające na celu wzmacnianie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruć tlenkiem węgla.

Celem głównym kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych.

Każdego roku w jesienno – zimowym okresie grzewczym na terenie kraju w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywanych jest także kilka tysięcy zdarzeń związanych z zatruciami tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”. Pomimo tego, że nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej, to właśnie tam ginie największa liczba osób.

W okresie styczeń – listopad 2018 r. na terenie powiatu sokólskiego powstało 105 pożarów budynków mieszkalnych – to o ponad 20 zdarzeń więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Niestety w zdarzeniach tych zginęło już 6 osób, a 2 osoby zostały ranne.

W związku z powyższym od początku sezonu grzewczego funkcjonariusze tut. Komendy prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach oraz mieszkańcami powiatu sokólskiego. W ramach kampanii przeprowadzono już 9 pogadanek w placówkach oświatowych oraz 3 pogadanki w ramach spotkań edukacyjno – instruktażowych z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W spotkaniach tych uczestniczyło łącznie prawie 1500 osób.

Podczas spotkań najwięcej uwagi poświęcono tematyce związanej z zapobieganiem pożarom oraz zatruciom tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, a także w razie zagrożenia – jak kontaktować się ze strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi. Zaprezentowano również prelegentom zalety montażu czujek dymi i tlenku węgla.Źródło: KP PSP Sokółka

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv