×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
piątek, 07 grudzień 2018 18:00

Sokólscy licealiści poznają Białystok [Zdjęcia]

Zwiedzili Uniwersytet Medyczny, XVIII wieczne piwnice Pałacu Branickich oraz Muzeum  Medycyny i Farmacji.

5 grudnia 2018r. uczniowie klas IC, IIBC oraz IIIC z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce udali się na wycieczkę do Białegostoku razem z wychowawczyniami (p. prof. Joanną Czemiel i p. prof. Krystyną Grzesik) oraz p. prof. Grażyną Laszuk.

Pierwszym punktem zwiedzania był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Oglądaliśmy XVIII wieczne piwnice Pałacu Branickich i zapoznaliśmy się z historią pałacu. Mogliśmy również usiąść w głównej auli uczelni, gdzie odbywają się obrony prac magisterskich i doktorskich oraz główne uroczystości.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Medycyny i Farmacji. Zapoznaliśmy się z wystawami, które ukazywały dawne gabinety lekarskie anatomii, stomatologii, radiologii, okulistyki i laryngologii. Oglądaliśmy narzędzia używane niegdyś w aptece i szpitalu polowym.
Następnie skierowaliśmy się do Instytutu Biologii i Chemii, gdzie zwiedziliśmy jego pracownie. Pani przewodnik oprowadziła nas po pracowniach i pokazała najnowocześniejszy sprzęt, na którym pracują studenci.

Po chwili odpoczynku wysłuchaliśmy wykładu profesora Stanisława Witkowskiego pod tytułem „Chemia truje? Fakty i mity”, z którego najważniejszym wnioskiem był cytat Paracelsusa, ojca współczesnej chemii, „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Wszystko zależy od dawki.”

Nasyceni wiedzą udaliśmy się na posiłek i zadowoleni wróciliśmy do Sokółki.

Źródło: Liceum Ogólnokształcące w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv