• 1
  • 2
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

sobota, 15 grudzień 2018 17:00

IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” [Zdjęcia]

Łącznie nagrodzono i wyróżniono 71 prac.

W dniu 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”. Ten niezwykły wernisaż już na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych imprez i uroczystości i  nadal cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

W tym roku do wspólnego malowania zaproszono „artystów” w wieku od 5 do 15 lat. Wykonane przez nich prace są niepowtarzalne, a pomysły oraz zastosowane techniki godne uznania. Komisja miała trudne zadanie, aby wybrać z najładniejszych prac te wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto podkreślić, że wszystkie obrazy, które dostarczono do naszej szkoły, niezależnie od przydzielonego miejsca, są zwycięskie: pełne dziecięcej fantazji, twórczej ekspresji i zaangażowania, oddające nastrój nadchodzących świąt.

Prace oceniało jury zgodnie z regulaminem konkursu według następujących kategorii: 5-latki, 6-latki, kl. I, II, III, IV- V, VI-VII. Razem oceniono 217 prac z 15 placówek oświatowych. Miłą niespodzianką było nadesłanie prac z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach w województwie małopolskim – do tamtejszych przedszkolaków powędrują zasłużone dyplomy i upominki.

Oceniając świąteczne dzieła zwracano uwagę na samodzielność, zastosowaną technikę plastyczną, pomysł, przesłanie oraz wkład pracy. Młodzi artyści udowodnili, że znają tradycje świąteczne i potrafią niezwykle pięknie i twórczo je zinterpretować, stosując różnorodne techniki plastyczne.

Szczególne gratulacje należą się dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które zawsze tworzą prace nie tylko piękne, ale i wzruszające. Organizatorka i pomysłodawczyni konkursu, pani Jolanta Paruk podkreśla, że konkurs sprzyja integracji środowisk szkolnych i przedszkolnych oraz pomaga w wymianie doświadczeń i umiejętności. Niebagatelna jest też zasługa nauczycieli i rodziców, którzy  wspierają dzieci w artystycznych dążeniach i pomagają rozwijać twórczą pasję. Galę wręczania nagród i dyplomów uświetniły wokalno-literackie występy uczniów SP 3.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.