• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

 
 

czwartek, 20 grudzień 2018 14:56

Zwierzę to nie prezent

Wiele schronisk np. w Białymstoku wstrzymuje adopcje na czas świąt. Jak jest w Sokółce? Sprawdziliśmy osobiście.

Zbliżają się Święta, czas miłości i obdarowywania się podarunkami. Jak każdy wie jest to też czas kiedy w schroniskach zwiększa się frekwencja. Niemalże wszystkie dzieci marzą o posiadaniu małego, puszystego zwierzaczka. Rodzice ulegają im, jadą do schroniska biorą psa, czy kota i wracają do domu z "prezentem", chwilową świąteczną zachcianką, a po świętach chcą je "zwrócić" i zwierzęta lądują ponownie w schroniskach.

Zwykle schroniska witają odwiedzających z otwartymi rękami. Jednak nie w okresie świątecznym. Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku wstrzymało przed Świętami Bożego Narodzenia adopcję szczeniąt, bo jak tłumaczą: "pies to nie prezent, a obowiązek na kilkanaście lat".

Czy sokólskie schronisko również wprowadziło zakaz adopcji na czas trwania świąt? Z tym pytaniem udaliśmy się do wolontariuszek.

"Każda pora jest dobra na adopcję psa lub kota i zanim to nastąpi jest wizyta przedadopcyjna i rozmowa z przyszłym opiekunem zwierzęcia, a potem wizyta poadopcyjna. Oczywiście nie ma możliwości adoptowania psa, by go podarować jako prezent i tak jest przez cały rok, nie tylko na święta." - informuje Ewa Bieszczad.

Wolontariusze wręcz zachęcają rodziców z dziećmi, które marzą o zwierzęciu do kilkukrotnego do odwiedzenia schroniska w okresie świątecznym tłumacząc, że jest to czas kiedy jest więcej wolnego, dzieci mogą zobaczyć jak wygląda praca przy psie, sprzątanie kojca, karmienie i wyprowadzanie na spacer. Chcą uświadomić, że trzeba to robić nawet gdy jest zimno i ciemno oraz pokazać jak wielka jest to odpowiedzialność, jak wielu dorosłych ludzi jej nie sprostało i że stąd bierze się większość schroniskowych psów.

W sokólskim schronisku nie wprowadzono zakazu adopcji, jednak jak informuje wolontariuszka:  "Baczniej przyglądamy się motywacji osób, które chcą słodkiego szczeniaczka. "

Jednak nie każda adopcja w tym okresie musi skończyć się negatywnie. Jest to też ogromna szansa dla dorosłych psów, bo jest wielu ludzi, którzy czują, że na przełomie roku chcą zrobić coś dobrego, wpuścić więcej miłości i radości do swego życia.

Schronisko jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00 - 14.00. Także 24, 25, 26, 31 grudnia i 1 stycznia. Zapraszamy.

Zobacz również: Pies to nie prezent [Film]

/PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv