×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
środa, 02 styczeń 2019 10:00

Strażacy z Nowego Dworu podsumowali 2018 rok

Był to rok owocny w sukcesy. W 2018 roku zyskali nowy sprzęt, wóz, ubrania do pracy w wodzie, a także odnowili swoją remizę. 

Kolejny rok za nimi. Czas na krótkie podsumowanie.

W chwili obecnej mamy ponad 600 obserwujących, którzy na bieżąco śledzą nasze poczynania, a największym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się posty o sprawie łosia z maja oraz tragicznego pożaru z listopada. - informują strażacy.

"W jednostce OSP Nowy Dwór zaszły pewne zmiany, niejednokrotnie zapewnialiśmy o tym, że rozwijamy się dla Was. O części z naszych nowych zakupów informowaliśmy Was na bieżąco, o niektórych jednak pewnie nie wiecie.

Dzięki dofinansowaniom udało nam się pozyskać nowe narzędzia hydrauliczne oraz kamerę termowizyjną. Oba sprzęty zostały już przetestowane w akcji, potwierdziły słuszność zakupu.

Oprócz tego pozyskaliśmy między innymi profesjonalne ubranie na szerszenie, dzięki temu ewentualne akcje będą o wiele bezpieczniejsze, zarówno dla naszej jednostki jak i dla Was- mieszkańców. No i przede wszystkim największa "niespodzianka" jaka nas w tym roku spotkała -przekazany nam z zasobów PSP samochód marki Renualt.

Niejednokrotnie widzieliście nas w akcji, niejednokrotnie zwracaliście nam uwagę na wiek i stan techniczny auta którym jeździliśmy. Po długich staraniach udało się, nasza jednostka zamieniła wiekowego Stara na Renault.

Nasza remiza również przeszła niemałą zmianę. Stare drzwi prowadzące do garażu zostały zamienione na automatyczne bramy, bez wątpienia skróci to czas naszego wyjazdu.

Ale to nie koniec nowości, nasza jednostka pozyskała również ubrania do pracy w wodzie, spodnie typu wodery, sanie lodowe, kamizelki asekuracyjne z uprzężą i sygnalizatorem świetlnym. Sprzęt ten podniósł naszą sprawność bojową z zakresu ratownictwa wodno-lodowego. Następny zakup, o którym chcemy wspomnieć to turbopompa do wypompowywania wody.

Z zakresu ratownictwa przedmedycznego- poczyniliśmy zakup pulsoksymetru, który pozwoli na dokładniejsze udzielenie wymaganej pomocy. Zakupiono również parawan ochronny -urządzenie, które ma na celu oznakowanie terenu akcji. Stosuje się go do osłony miejsc wypadku, chroniąc jednocześnie prywatność osób poszkodowanych. Listę naszych nowych zakupów zamykają: sito oraz wyciory kominowe, sprzęt niezbędny w przypadku pożaru sadzy.

W ciągu roku nie tylko strażacy naszej jednostki, jak również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza angażowała się w wydarzenia kulturowe, religijne i sportowe naszej gminy. Patrząc na nich, jesteśmy spokojni o stan naszej załogi, już niedługo będą mogli dołączyć do i nas i współdziałać z nami podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.
Oprócz tego do naszej jednostki dołączyło kilku ochotników, chętnych jak i my nieść pomoc innym. Szczęśliwie, w tym roku Bóg nie powołał na wieczną służbę nikogo z naszych szeregów, jednak my ciągle pamiętamy o druhach, którzy odeszli w latach ubiegłych. Cześć ich pamięci!

Rok 2018 był pracowity, angażowaliśmy się ze wszystkich sił słysząc dźwięk syreny dobiegający z naszej remizy. "

Strażacy dziękują również wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do rozwoju jednostki OSP Nowy Dwór. "Dziękujemy Wam, drodzy mieszkańcy za konstruktywną krytykę, a przede wszystkim ciepłe słowa uznania płynące w nasza stronę. To dodaje nam skrzydeł i zapału do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim służbom mundurowym: straży granicznej, policji, pogotowiu ratunkowemu, pogotowiu energetycznemu, strażakom PSP, kolegom druhom z zaprzyjaźnionych OSP. To dzięki naszej wspólnej pracy udało nam się uratować niejednokrotnie zdrowie i życie ludzi. "

Źródło: OSP Nowy Dwór facebook

opr./PM/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv