×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:00

Absolwenci spotkali się z młodzieżą [Zdjęcia]

Kiedyś sami tu się uczyli. Dziś przyszli by opowiedzieć o swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej. 

"Warto mieć pasję! Zapraszając absolwentów Zespołu Szkół w Nowym Dworze, Magdę Dziedzicką i Pawła Hrynkiewicza na spotkanie z naszą młodzieżą, nie mieliśmy świadomości, że zaprosiliśmy dwoje pasjonatów" - czytamy na facebooku Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze.

Dużym wsparciem dla uczącej się młodzieży w poszukiwaniu sensu nauki jest doświadczenie osób, które tę samą szkołę ukończyły. Doświadczenia absolwentów wzbudzają większe zainteresowanie i celniej trafiają do uczniów.

Właśnie z myślą o tym zostało zaplanowane spotkanie z absolwentami, gdyż ich osiągnięcia, sukcesy i zajmowane stanowiska mogą stać się drogowskazem dla uczącej się tam młodzieży.

Magda Dziedzicka i Paweł Hrynkiewicz odpowiedzieli na zaproszenie i opowiedzieli uczniom o swojej ścieżce edukacyjnej oraz zawodowej. Jeszcze raz potwierdziła się teoria, że w wieku 15-16 lat nie wiemy czym chcemy się zajmować, jaki zawód wykonywać.

Magda, która prawie była pewna w 3 klasie gimnazjum, że jest typową humanistką, dzisiaj kończy studia na Politechnice Białostockiej na kierunku Gospodarka Przestrzenna, a Paweł jest spełnionym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Oboje są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze oraz ukończyli Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Paweł przybliżył uczniom aspekty pracy w Państwowej Straży Pożarnej, etapy rekrutacji oraz predyspozycje jakie powinien posiadać dobry, wzorowy strażak-ratownik. Oprócz dużej dawki informacji na temat ścieżki zawodowej podzielili się z nami swoimi umiejętnościami i oczywiście wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.Źródło: Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze facebook

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv