• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

czwartek, 10 styczeń 2019 11:29

Starszy mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem [Zdjęcia]

Spał w pomieszczeniu gospodarczym, mimo temperatury -15⁰C. Z pomocą przyszli policjanci z Dąbrowy Białostockiej.

Z powodu dużego mrozu sokólscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej stale sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem.

W okresie zimowym policjanci stale sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem. Mundurowi odwiedzają również osoby starsze, niepełnosprawne, mieszkające samotnie, którym przekazują informacje, gdzie mogą znaleźć pomoc.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej, wczoraj w nocy, około godziny 23:30, udali się do jednej z miejscowości w gminie Suchowola, gdzie według zgłoszenia, od dwóch dni nie było kontaktu z samotnie mieszkającym mężczyzną. Funkcjonariusze sprawdzili dom, w którym jednak nie było 62-latka. Policjanci znaleźli mężczyznę dopiero po sprawdzeniu pomieszczeń gospodarczych. W jednym z nich leżał przykryty ubraniami i pościelą 62-latek. Twierdził, że źle się czuł i nie był w stanie przyjść do pracy. Mężczyzną zaopiekowała się córka.

Okres zimowy to czas szczególnie niebezpieczny. Trudne warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w niebezpieczeństwie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Według prognoz, temperatura powietrza dzisiejszej nocy może przekroczyć nawet -20⁰C!

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Policjanci sprawdzą wskazane miejsce, a w przypadku potwierdzenia zagrożenia obejmą szczególnym nadzorem.

Źródło: KPP w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv