• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

wtorek, 22 styczeń 2019 14:00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Witkowicz-Matolicz

 Książka pt. "Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" nie jest jednak o chorowaniu, ale o tym, jak smakować życie. 

W sobotę, 26 stycznia o godz. 13:00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz, pt. „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”.

Agnieszka Witkowicz-Matolicz jest dziennikarką, reporterką i socjolożką. Na raka piersi zachorowała w wieku 32 lat, rok po tym, gdy została mamą. Jej książka „Niezwykłe dziewczyny" to zbiór historii o kobietach, które doświadczyły nowotworów.

Nie jest to jednak książka o chorowaniu, ale o tym, jak smakować życie! Pokazuje, że rak piersi to nie wyrok. We wzruszającym i przejmującym reportażu Agnieszka Witkowicz-Matolicz opowiada historię dziesięciu niezwykłych kobiet, które odrzuciły stereotypowe myślenie i postanowiły chorować inaczej.

„Niezwykłe dziewczyny” przełamują tabu, dają nadzieję, ale też odkłamują wiele niesłusznie funkcjonujących w Polsce mitów. Przykłady bohaterek ignorowanych przez lekarzy, które tylko dzięki swojej determinacji zostały wcześnie zdiagnozowane pokazują, że badać trzeba się regularnie i jak najwcześniej, wbrew powszechnej, pokutującej także wśród ginekologów opinii - także w czasie ciąży i karmienia.

Agnieszka Witkowicz-Matolicz to uważna obserwatorka życia i ludzi, lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami. Angażuje się w sprawy społeczne, uważa, że bez małych inicjatyw nie uda się zbudować wielkich spraw. Kocha dalekie i bliskie podróże, dobre kino, literaturę, góry i sport. Obecnie Szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana była z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN, współpracowała też z Polsat News, TVP Info i WP.pl.Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.