• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

czwartek, 24 styczeń 2019 10:00

Bezpieczne ferie ze strażakami [Zdjęcia]

W spotkaniu uczestniczyło 160 dzieci i 20 wychowawców.

23 stycznia 2019 roku strażacy JRG Sokółka w ramach kampanii „Bezpieczne Ferie 2019” spotkali się z dziećmi przebywającymi na zimowisku zorganizowanym przez Chorągiew Białostocką ZHP.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce kontynuując działania z zakresu prewencji społecznej mające na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi przebywającymi na feriach w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sokółce.

W trakcie pogadanki z uczestnikami omówiono zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, bezpiecznego korzystania z lodowisk, sposobów zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami oraz sposobów alarmowania służb ratowniczych w przypadku powstania zagrożenia.

Podczas spotkania poruszono również szereg zagadnień związanych z zagrożeniami w życiu codziennym w ramach kampanii społecznych realizowanych przez Państwową Straż Pożarną min. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” organizowanych pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym:

● omówiono zasady bezpieczeństwa pożarowego w domu podczas trwającego sezonu grzewczego oraz zalety stosowania czujek dymu i tlenku węgla,
● zapoznano ze specyfiką pracy strażaka, jego rolą w systemie bezpieczeństwa oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym,
● omówiono sposób postępowania w sytuacji zauważenia pożaru lub innego zdarzenia oraz zapoznano z numerami alarmowymi,
● omówiono i zaprezentowano zasady udzielania pomocy medycznej.

Na dzień 26 stycznia 2019 roku zaplanowano wycieczkę do strażnicy JRG Sokółka dla uczestników zimowiska zorganizowanego przez Chorągiew Białostocką ZHP w Szkole Podstawowej w Janowie.Źródło: www.sokolka.straz.bialystok.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv