×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

 

 

sobota, 26 styczeń 2019 14:00

Wójt Korycina na uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza [Zdjęcia]

"Obyśmy jako Polacy wyciągnęli wnioski z tej tragedii."

W dniach 18-19 stycznia 2019 roku Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych Śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Gdańska.

Wziął udział m.in. w samorządowym pożegnaniu w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, przeniesieniu trumny do Bazyliki Mariackiej oraz pogrzebowej Mszy Św. w tej Bazylice.

Jestem pod wielkim wrażeniem tych smutnych chwil spędzonych w Gdańsku – powiedział Wójt Gminy. Ogromnej jedności, którą wykazali mieszkańcy tego miasta i przybyli z Polski i świata uczestnicy ostatniego pożegnania Prezydenta oraz milczącego protestu przeciwko tej zbrodni i jej przyczynom. Obyśmy jako Polacy wyciągnęli wnioski z tej tragedii. Najbardziej trafne i dosadne przesłanie wypowiedział podczas Mszy Św. Ojciec Ludwik Wiśniewski: „Trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w kościele. Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać.”

Ujęły mnie bardzo słowa żony i córki Śp. Prezydenta Adamowicza nawołujące do pojednania, szacunku do innych osób, normalnej rozmowy i dyskusji.

Apeluję do mieszkańców Gminy Korycin, abyśmy zaprzestali wzajemnych kłótni, oskarżeń, obmowy i bezpodstawnej złości, szczególnie w przypadku różnicy poglądów politycznych. Możemy się przecież „pięknie różnić”, ale wzajemnie szanować.

Źródło: www.nowa.korycin.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv