• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

poniedziałek, 28 styczeń 2019 12:00

Moc atrakcji podczas ferii w janowskiej bibliotece [Zdjęcia]

Dzieci nie mogły narzekać na nudę. Czekała ich wizyta w Izbie Tkactwa, zabawy na śniegu, ognisko, a nawet bal karnawałowy.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie zorganizowała dzieciom „Ferie w Bibliotece 2019”. Dzieci przez cały tydzień świetnie się bawiły i miały moc różnych atrakcji. Pierwszego dnia odwiedzili nas policjanci z Komisariatu Policji w Janowie i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii, a także opowiedzieli o swojej ciekawej pracy.

Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas zajęć plastycznych. Powstały ciekawe prace. Dzieci przeniosły się w świat bajek i baśni oraz wykonały piękną galerię bohaterów literackich.

Dużą atrakcją  była wizyta w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie. Dzieci spotkały się z tkaczką Panią Karoliną Radulską, która wprowadziła ich w tajniki tkactwa. Każdy mógł spróbować swoich sił przy krośnie. Było to nie lada wyzwanie naszym najmłodszym. Dzieci były zachwycone tradycyjnymi wzorami, pięknymi dywanami i makatami. Samodzielnie wykonały bransoletki z wełnianych nici. Wykleiły najbardziej znany motyw z janowskiej tkaniny dwuosnowowej – zwierza.

Najmłodszych bardzo zainteresowała książeczka pt. „Wycieczki owieczki czyli jak powstała tkanina”, w której kolorowały, naklejały, rozwiązywały zadania oraz  skomponowały własny dywan.

Mimo mroźnej pogody, świetnie bawiliśmy się przy ognisku, piekąc pyszne kiełbaski. Zabawom na śniegu nie było końca, wszyscy wspaniale się bawili. Było dużo frajdy i śmiechu.

Nie mogło zabraknąć również dobrej zabawy .Świetnie bawiliśmy się przy rozwiązywaniu zagadek , krzyżówek i gier. Śmiechu było co nie miara przy zabawie w kalambury.

Nasze ferie zakończył bal karnawałowy, na którym wszyscy bawili się poprzebierani w stroje. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu „Ferii w Bibliotece 2019” Panu Leszkowi Skibickiemu i firmie Lewiatan Janów.

Źródło: Biblioteka Janów

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv