• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
wtorek, 29 styczeń 2019 14:00

Tydzień pełen wrażeń w SOSW [Zdjęcia]

 W czasie obozu dzieci rozwijały swoje kompetencje, uczyły się i rozwijały samodzielność. 

Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Janusza Korczaka w Sokółce nie nudziły się w domach w czasie ferii zimowych, bo miały ciekawe atrakcje spędzając czas na „Obozie zimowym usamodzielniającym osoby niepełnosprawne” dofinansowanym ze środków PEFRON zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” we współpracy z dyrektorem i nauczycielami SOSW w Sokółce.

Po raz kolejny dzięki współpracy z przyjacielem ośrodka panią Czesławą Kozłowską, wychowankowie mogli spędzić czas wolny od nauki atrakcyjny sposób. Każdy dzień rozpoczynano gimnastyką poranną i integracyjnymi tańcami w kręgu. Potem było pyszne śniadanie, dzieci pomagały przy nakrywaniu stołów i sprzątaniu talerzy po posiłkach. Czas od śniadania do obiadu poświęcano na zdobywanie nowych, ciekawych umiejętności.

Każdy dzień przynosił dzieciom niespodzianki: były na hali sportowej, gdzie grały w gry zespołowe, w sali lustrzanej ćwiczyły kroki do karnawałowych tańców, a na siłowni wzmacniały mięśnie. Relaksu dzieci zażywały w „Odjazdowie”, gdzie każdy znalazł odpowiednie dla siebie zajęcie, niektórzy polubili zjeżdżalnię i „kąpiele” w kulkach, inni ćwiczyli swoją sprawność i poczucie równowagi na różnych torach przeszkód, a jeszcze inni rywalizowali w grach zręcznościowych. Był też wyjazd do Białegostoku, by zdobywać doświadczenia w nowym otoczeniu. W galerii handlowej „Alfa” dzieci trenowały bezpieczne poruszanie się ruchomymi schodami i windą. Dzieci robiły samodzielnie drobne zakupy, a na koniec w kinie Helios obejrzały premierę filmu „Chłopiec z burzy”.  Uczestnicy ferii brali też udział w przygotowanej przez Sokólski Ośrodek Kultury i Kino „Sokół” imprezie pod hasłem „Niespodzianka w kinie”. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty kulinarne w Domu Rodzinnym „Serce”, gdzie wychowankowie nabywali umiejętności z zakresu przygotowania prostych posiłków zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

Po obiedzie odbywały się zajęcia na terenie ośrodka, gdzie dzieci korzystały z sali doświadczania świata, gabinetu wodnego, sali rekreacyjno-sportowej, siłowni, sali gimnastycznej. Sprzyjająca zimowa aura pozwoliła na korzystanie ze sportów zimowych, dzieci miały możliwość wyjścia na sanki, jazdy na nartach oraz grupowych zabaw na śniegu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka gry w warcaby. Po zaznajomieniu się z zasadami gry, dzieci rozgrywały mini-turnieje, dzięki którym uczyły się zasad gry fair play oraz jak radzić sobie z sukcesem i porażką. Tydzień pełen wrażeń zakończono podsumowaniem obozu, ankieta ewaluacyjną i pożegnalną dyskoteką.Źródło: www.sokolka.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.