• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 06 luty 2019 12:00

Druhowie na medal. Sami wyremontowali swoją remizę [Zdjęcia]

Prace trwały dniami i nocami. Teraz strażacy z OSP Nowy Dwór mogą cieszyć się nową, własnoręcznie odnowioną remizą.

Przez kilka ostatnich tygodni z remizy strażaków OSP z Nowego Dworu dobiegały dźwięki wiertarek, szlifierek oraz odgłosy świadczące o tym, że w środku dużo się dzieje. Powodem całego zamieszania był generalny remont remizy, którzy strażacy postanowili przeprowadzić sami.

W tym roku udało  nam się pozyskać sporo sprzętu oraz nowe bramy, stwierdziliśmy, że warto byłoby odświeżyć również wnętrze, gdyż ostatni remont w środku przeprowadzano ładnych naście-lat temu - piszą strażacy z OSP Nowy Dwór.

Grupa niezawodnych ochotników od razu przystąpiła do pracy. Rozpoczynając od szpachlowania, szlifowania oraz gruntowania przeszli do malowania ścian, a także zmiany koloru lamperii. Odświeżono wieszaki na ubrania bojowe, oraz metalowy regał. Nieco zużyta posadzka także została pomalowana.

Ale to nie koniec zmian- stare, wysłużone meble zniknęły, a w ich miejsce pojawiły się nowe szafki i wieszak na ubrania koszarowe.

Większość ochotników z zapałem angażowała się w działania na rzecz remizy. Warto wyróżnić druhów Pawła H., Pawła D., Magdy Dz., Adama S., Adama T., Stanisława R. Jana T., Kazimierza Ł., Łukasza Ż. Prawie codziennie byli w remizie i dawali z siebie wszystko. Nie zapomniajmy też o druhach z MDP. Kuba Ł., Kuba K. Paweł B. poświęcili całe ferie zimowe po to, aby pomóc przy pracach i szybciej doprowadzić remizę do stanu aktualnego.

Do pomocy zaangażowali się także Lucjan S i Krzysztof P., którzy malowali remizę, sklep Krówka w Dąbrowie Białostockiej, który bezinteresownie okazał wsparcie, w postaci rabatu i sklep "Jur-And Meble", który podjął się wykonania nowych mebli do remizy, w eksperesowym tempie.

Poniżej efekt finalny kilkunastu dni ciężkiej pracy.

"My póki co, dajemy sobie chwilę na odpoczynek, ale obiecujemy, że to nie koniec naszych działań i chęcią będziemy podejmować się nowych przedsięwzięć i projektów. O efektach naszej pracy będziemy informować Was na bieżąco. " - informują strażacy.Źródło: OSP Nowy Dwór

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.