• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

 
 

środa, 06 luty 2019 16:00

Sokólskie przedszkolaki bezpieczne w sieci [Zdjęcia]

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu funkcjonariusze KPP w Sokółce odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 5 w Sokółce. 

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkania z najmłodszymi użytkownikami mają na celu współtworzenie postaw i umiejętności bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce aktywnie uczestniczą w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym, że już nawet przedszkolaki sięgają po smartfony czy tablety, funkcjonariusze spotykali się wczoraj z dziećmi z Przedszkola Nr 5 w Sokółce. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Podczas rozmów zwrócono uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również pewne zagrożenie. Przedstawiono niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą się spotkać tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, kradzież danych oraz problem nadużywania Internetu.
 
Wizyta przedstawicieli sokólskiej Policji u uczniów miała również na celu podkreślenie tego, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przypomniano młodym ludziom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
 
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki poznały przydatne wskazówki jak bezpiecznie korzystać z sieci. Odbiór przydatnych informacji ułatwił animowany film edukacyjny, który w atrakcyjny i prosty sposób przedstawiał najmłodszym interesujące zagadnienia.Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv