• 1
  • 2

  

sobota, 09 luty 2019 19:15

NA SYGNALE: Nowy wóz w OSP Nowy Dwór [Film i Zdjęcia]

Stary wysłużony wóz bojowy został zastąpiony przez nowszy wóz z jednostki PSP w Suwałkach.

Dzisiaj w Nowym Dworze oficjalnie został przekazany nowy wóz strażacki. Niestety cała uroczystość, czyli przemówienia „wielkich głów” zostały utajnione przed mediami. Organizatorzy z nieznanych nam przyczyn nie wpuściły przedstawicieli mediów do sali, gdzie odbyła się pierwsza część uroczystości.

Całe wydarzenie miało odbyć się nazwijmy to „za zamkniętymi drzwiami".

Nam udało się „uwiecznić” drugą część tego, jak ważnego wydarzenia.

Jak nakazuje zwyczaj, samochód został poświęcony i przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowym sprzętem strażacy mogli się cieszyć już dużo wcześniej. Nowe auto zostało przekazane 21.12.2018 r., od tego czasu strażacy mogli sprawdzić, jak sprawuje się w akcjach ratowniczych.

Stary Jelcz 315 służył przez długie lata mieszkańcom całej gminy. Niestety pod koniec czerwca 2018 r. został wycofany z podziału bojowego z przyczyn technicznych.

Z powodu braku środków na zakup nowego wozu Gmina skierowała wówczas do wielu instytucji prośbę o wsparcie jednostki w postaci przyznania nowego samochodu, między innymi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz do Posła Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego, który zainteresował się sytuacją i postanowił pomóc OSP w Nowym Dworze.

W uroczystości wziął udział Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski, Sekretarz Stanu Jarosława Zielińskiego Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Jarosław Wendt, Komendant PPSP w Sokółce Dariusz Wojtecki oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

 „Po tak długiej drodze i staraniach udało nam się osiągnąć cel. Samochód marki Renault Midlum właśnie staje się częścią OSP w Nowym Dworze. To olbrzymi zaszczyt dla naszych druhów. Ze swojej strony obiecujemy dbać o sprzęt i robić wszystko, aby służył nam jak najdłużej. Cieszymy się, że wzrośnie poziom bezpieczeństwa w naszej gminie i skuteczność działań w niesieniu pomocy, w chwilach zagrożenia życia, zdrowia i mienia mieszkańców gminy Nowy Dwór, jak również gmin ościennych”, mówił Magda Dziedzicka, członkini OSP Nowy Dwór.

 

/WŻ,TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.