Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
poniedziałek, 11 luty 2019 14:00

Znakomity występ narciarek ze SkiTeam Sokółka [Zdjęcia]

Dziewczyny ponownie zaprezentowały swój wysoki poziom narciarski, tym razem w Mistrzostwach Białegostoku.

W minioną sobotę, 9 lutego narciarki SkiTeamu Sokółka uczestniczyły w Mistrzostwach Miasta Białystok. W biegu na 1250 m. złoty medal trafił do Oliwii Borys. W biegu na 2500 m. Maria Borys wywalczyła 6 pozycję.

Również tym biegu po raz pierwszy zadebiutowała nowa zawodniczka klubu - Kornelia Kiszkiel, która dopiero zaczyna swoją karierę narciarską. Pobiegła świetnie plasując się na 22 miejscu, ale z bardzo dobrym czasem. Życzymy Korneli mega wytrwałości treningowej by znaleźć się w gronie najlepszych zawodniczek SkiTeamu Sokółka - informuje Piotr Zaręba, trener narciarek SkiTeam Sokółka.

W kategorii juniorek D ponownie triumfowała Elżbieta Łowczecka, która dzień wcześniej również na tym samym dystansie odniosła zwycięstwo. Zaś o trzecią lokatę powalczyła Magda Ignatowicz, a jako czwarta na metę dobiegła Zuzia Czabatorowicz.

W kategorii juniorek C na dystansie 2500 m. wygrała Julia Zajczyk, a tuż za nią, na drugim miejscu uplasowała się Weronika Czeremcha, również zawodniczka SkiTeamu Sokółka.

Natomiast w biegu najstarszej kategorii juniorki B złoto wywalczyła sobie również wczorajsza mistrzyni Natalia Fiedorec wyprzedzając swoją rywalkę Monikę Szomko o kilkanaście sekund w biegu na 3750. m.

W następny weekend dziewczyny powalczą o trofea w Biegu Hubala i Pucharze Dyrektora Szkoły Sportowej w Supraślu.

Źródło: Piotr Zaręba, Ski Team Sokółka