• 1


 

czwartek, 14 luty 2019 12:00

Z wizytą w sokólskiej "zawodówce" [Zdjęcia]

W poszukiwaniu swojej ścieżki zawodowej.

Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych.

Uczniowie klasy VIII przybyli do nas pod opieką pani dyrektor Agnieszki Iłenda. Wizyta była związana z poznaniem możliwości dalszego kształcenia uczniów klasy VIII w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie i pani dyrektor zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Zalewskiego, następnie pan Lech Czarnowicz zapoznał ich z projektami unijnymi zrealizowanymi przez naszą szkołę we Włoszech, w Bolonii i na Malcie oraz tymi, które są aktualnie realizowane.

Następnie udaliśmy się do Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie nauczyciele praktycznej nauki zawodu, panowie Marek Mozyrski i Jerzy Szymaniuk zapoznali uczniów z możliwościami kształcenia praktycznego naszej szkoły. Uczniowie wraz z panią dyrektor oglądali wyposażenie i obserwowali działanie programów komputerowych uruchamianej pracowni obrabiarek typu CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie).

Zapoznano ich również z możliwościami technicznymi takich obrabiarek. Następnie kierownik Pracowni Ćwiczeń Technicznych Mirosław Wojciech Osial oprowadził uczniów po pracowniach, w których nasi uczniowie odbywali zajęcia praktyczne wykonując różne elementy metalowe na maszynach będących na wyposażeniu Pracowni Ćwiczeń Technicznych. Na koniec odwiedzin uczniowie weszli do pracowni fryzjersko - kosmetycznej, gdzie pani Elwira Zabłocka zapoznała ich z profilem fryzjersko - kosmetycznym szkoły, a następnie pod jej kierownictwem własnoręcznie wykonywali z materiałów ekologicznych kule kąpielowe.

źródło: ZSZ Sokólka

 

opr./WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.