• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
poniedziałek, 18 luty 2019 16:00

Walentynki w SP1 w Sokółce [Zdjęcia]

Poczta walentynkowa oraz przedstawienie pt: "Miłość od prehistorii po czasy współczesne" okazały się dla uczniów świetną zabawą.

Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji w szkołach.

Scenariusz przedstawienia opierł się na prezentacji krótkich scenek z różnych epok historycznych przeplatanych wspaniałymi wykonaniami uczniów. Widzowie mogli zobaczyć, w jaki sposób mężczyzna z maczugą ubrany w skórę zwierzęcą zdobywał względy swej wybranki - próbującej bezskutecznie rozpalić ogień w czasach prehistorycznych. Kolejna scena przeniosła nas do starożytnej Grecji, gdzie boginie Hera, Atena i Afrodyta, skłócone przez boginię niezgody Eris walczą o tytuł najpiękniejszej w oczach pastuszka Parysa. Warto podkreślić, iż stroje naszych bogiń zostały zaprojektowane i samodzielnie stworzone przez naszych aktorów. Trzecia scena to sala rycerska, w której przebywa smutna, stęskniona księżniczka, czekająca na powrót ukochanego z wyprawy krzyżowej. Wielce raduje się jej serce, gdy giermek oznajmia powrót swego pana, a piękna deklaracja miłości z ust rycerza nie pozostawia żadnych wątpliwości i scena ta kończy się wyprawą przed sam ołtarz. Nie koniec to jednak zmagań aktorskich, ponieważ przed uczniami pozostało chyba najtrudniejsze zadania, a mianowicie przedstawienie miłości współczesnej. Nie było to zadanie łatwe, pokazać to ulotne uczucie w dobie internetu, smsów, facebooka, ale myślę, że nasz Romek, Jula, Marek i tzw. „facet” świetnie sobie poradzili. Na scenie mogliśmy zobaczyć nieudacznika Romka, który nie ma pieniędzy na kwiaty dla ukochanej, a co gorsze zapomina o walentynkach.

Może na "scenie biblioteki szkolnej" swoje pierwsze kroki stawia jakiś zdobywca Oskara dla Polski?Źródło: www.sp1sokolka.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.