×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
czwartek, 21 luty 2019 14:00

Narada roczna. Strażacy podsumowali miniony rok [Zdjęcia]

 Przedstawili statystykę prowadzonych działań, a także omówili plan działań na bieżący rok. 

18 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyła się narada podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sokólskiego w 2018 roku.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. st. bryg. Andrzej Sobolewski  – Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Pan Jerzy Białomyzy – Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, ks. kpt. Wojciech Ejsmont – Wojewódzki Kapelan Strażaków, Dh Franciszek Budrowski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Dh Kazimierz Woronowicz – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego oraz Powiatowego ZOSP RP,  Komendanci Policji oraz Placówek Straży Granicznej z Kuźnicy, Nowego Dworu, Szudziałowa i Krynek, przedstawiciele Lasów Państwowych z Nadleśnictw w Czarnej Białostockiej, Krynkach i Supraślu, a także władze samorządowe miast i gmin powiatu sokólskiego oraz strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sokółce.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku dla Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej o rozpoczęciu odprawy – meldunek złożył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce – st. bryg. Dariusz Wojtecki, który przywitał gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy. W trakcie swojego wystąpienia przedstawił organizację ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sokólskiego, omówił realizację zadań w zakresie doskonalenia funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego w 2018 roku, statystykę prowadzonych działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej jak również plan działań na rok bieżący. Wszystkim zebranym zaprezentowano również informację o wysokości środków finansowych przekazanych z budżetu państwa na funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej powiatu sokólskiego w latach 2015 – 2018.

W dalszej kolejności Dowódca JRG Sokółka odczytał podziękowania otrzymane od Dyrekcji Regionalnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie za wspólne działania ratownicze prowadzone w dniu 20 stycznia 2019 roku w miejscowości Majewo, gm. Sidra – funkcjonariusze biorący udział w zdarzeniu otrzymali podczas narady listy z wyrazami uznania za wzorowe działanie, profesjonalizm oraz zaangażowanie podczas ratowania życia ludzkiego.

Następnie głos zabrał Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, który podsumował roczną działalność na terenie województwa podlaskiego. Podczas dyskusji omówiono z przedstawicielami samorządów gminnych najważniejsze problemy z zakresu ochrony przeciwpożarowej na administrowanym terenie. Uczestnicy narady podziękowali strażakom za służbę i zadeklarowali wsparcie w zapewnianiu właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Na zakończenie obrad Komendant Powiatowy PSP podziękował Podlaskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu i samorządowcom za dotychczasową współpracę oraz wspieranie działań i rozwoju jednostek ratowniczych działających w powiecie.

Źródło: www.sokolka.straz.bialystok.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv