• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

czwartek, 28 luty 2019 09:57

Sokółka dołączyła do "Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej"

Ma to zapewnić gminie poprawę sytuacji gospodarczej i finansowej.

Wczoraj odbyła się V Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Sokółce. Radni mieli do rozpatrzenia 4 projekty uchwał. Jeden z nich dotyczył przystąpienia do Stowarzyszenia o nazwie Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Sekretarz Gminy, Adam Łajkowski przedstawił koszty przystąpienia gminy Sokółka do danego Stowarzyszenia. Rocznie kosztowałoby to 8 118 zł. Dodał jeszcze, że chodzi tu o promocję walorów turystycznych, jak i gospodarczych w skali kraju. Głos zabrała również burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która poprosiła radnych o przychylne rozpatrzenie projektu uchwały.

Projekt przeszedł. "Za" przyjęciem uchwały zagłosowało 20 radnych, a 1 osoba nie brała udziału w głosowaniu.

Związek Gmin Wiejskich RP to największa ogólnopolska organizacja skupiająca gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Związek jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji przedwojennej organizacji o tej samej nazwie.

Podstawowym celem Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków. Działania ZGW RP są prowadzone na wielu płaszczyznach. Dotyczą zarówno negocjacji z Rządem, konsultacji w Parlamencie, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak i działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin wiejskich.

Związek od lat działa skutecznie w wielu sferach broniąc spraw gmin wiejskich. Dzięki naszemu zaangażowaniu i lobbingowi wiele złych z punktu widzenia samorządów wiejskich rozwiązań proponowanych przez Rząd lub Parlament zostało oprotestowanych i tym samym skutecznie zablokowanych. Związek tworzy szeroką platformę współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy gminami (kongresy, konferencje, grupy wymiany doświadczeń, baza dobrych praktyk, różnorodne formy współdziałania z wykorzystaniem technologii informatycznych).

Na przestrzeni ostatnich lat ZGW RP intensywnie wspierał gminy w dostosowaniu się do standardów unijnych, realizował różnorakie programy badawczo-analityczne, organizował liczne szkolenia, warsztaty i konferencje wspierające realizację gminnych zadań i doskonalące umiejętności przedstawicieli samorządów.

/PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv