piątek, 01 marzec 2019 14:00

Trwa rekrutacja do sokólskiego żłobka

Od 3 marca rusza rekrutacja do Miejskiego Żłobka w Sokółce. Sprawdziliśmy jak to wygląda "od podszewki" w placówce publicznej i prywatnej.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Sokółce pojawiło się ogłoszenie o rekrutacji do Miejskiego Żłobka.
W trakcie rozmowy z Panią Dyrektor Lucyną Jolantą Szymańską udało nam się ustalić, że rekrutacja obejmuje 21 miejsc.
O miejsce mogą się ubiegać rodzice dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia, ostateczną decyzję o przyjęciu wydaje Komisja Rekrutacyjna, uwzględniająca liczbę punktów przyznawanych za  różne kryteria np. wielodzietność rodziny.
Kryterium najważniejszym jest miejsce zamieszkania dziecka z rodzicem/prawnym opiekunem na terenie gminy Sokółka.
Osoby którym nie uda się zakwalifikować, zostaną wpisane na listę rezerwową. W momencie kiedy zwolni się miejsce, dyrekcja skontaktuje się z potencjalnymi chętnymi.
Dodatkowe koszty jakie poniosą rodzice/opiekuni prawni dziecka uczęszczającego do Miejskiego Żłobka to około 8 zł za dzień pobytu dziecka w placówce, opłata ta pokrywa dzienne koszty wyżywienia.
Rodzice wyrażający chęć posłania dziecka do Miejskiego Żłobka, powinni przedstawić dokumenty świadczące o pozytywnym stanie zdrowia dziecka. Na dzień dzisiejszy karta szczepień nie jest obowiązkowa.
W miejskim żłobku istnieją 32 miejsca, podzielone na 3 grupy wiekowe, nad którymi opiekę sprawują 3 opiekunki dziecięce.

Dokumenty rekrutacyjne należy dostarczyć do Dyrektora Żłobka Miejskiego w Sokółce w terminie od 4 marca od godz.8:00 do 15 marca do godz. 15:00.

Szczegóły oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz stronie Miejskiego Żłobka w Sokółce.


Poza placówką publiczną w Sokółce istnieje prywatny żłobek "Akademia Malucha" założony przez Panią Anetę Szoka.
Placówka została przystosowana do 24 dzieci, podzielonych na trzy 8-osobowe grupy, nad którymi pieczę sprawuje 6 opiekunek.
W przypadku żłobka prywatnego nie ma cyklicznej rekrutacji. Informacje o wolnych miejscach najczęściej znaleźć można na stronie internetowej.
Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech kontaktują się z administracją żłobka, jeśli nie ma wolnych miejsc, wówczas zostają wpisani na listę rezerwową.
Dzieci w "Akademii Malucha" dwa razy w tygodniu mają lekcje języka angielskiego oraz raz w dodatkowe zajęcia ruchowe.
Żłobek korzysta z dofinansowania "Maluszki z gminy Sokółka", comiesięczna opłata za pobyt dziecka wynosi 640 zł.

Zdjęcie z: www.sokolka.pl

opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv