• 1


 

niedziela, 03 marzec 2019 13:12

Puchar Polski był w zasigu ręki [Zdjęcia]

Z Mistrzostw wrócili ze świetnymi wynikami.

282 zawodników i zawodniczek zgłosiło się do Puchar Polski Seniorów i Juniorów w taekwon-do, który w dniach 1-3 marca odbędzie się w Nowej Rudzie Słupiec. To jeden z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Świata w niemieckim Inzell.

Na Puchar Polski przyjechała aktualna mistrzyni świata w walkach do 56 kg Anna Karbowska oraz srebrna medalistka tej samej kategorii Magdalena Kisiel.
Były również wszystkie zawodniczki, które zdobyły srebro w walkach drużynowych poprzednich MŚ.

W mistrzostwach wystartowali również zawodnicy z klubu sportowego COMBAT SPORTS ACADEMY, który prowadzi Tomasz Leszkowicz.

Puchar Polski w walce aranżowanej wywalczyły Martyna Pietrzeniec i Karolina Budnik. Karolina znamy jako zawodniczkę Reprezentacji Polski, która bronił tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Taekwon-do ITF w Finlandii.

Natomiast drugie miejsce w układach formalnych stopni IV-VI DAN zajęła Marta Mysur, a trzecie miejsca Martyna Pietrzeniec.

Trzecie miejsce w walkach do 50 kg wywalczyła Karolina Budnik, a w walkach do 56 kg wywalczyła również Martyna Pietrzeniec.

W technikach specjalnych na podium z trzecim miejscem mistrzostwa zakończyła Marta Mysur, która również wystartowała w walkach do 62 kg, którą zakończyła tuż przed strefą medalową.

Świetny materiał szkoleniowy dla Huberta Mackało zebrany w dwóch dzisiejszych walkach z bardzo wymagającymi przeciwnikami w kategorii do 63 kg.

Organizatorami PP. są Klub Taekwon-do ITF Nowa Ruda, Polski Związek Taekwon-Do, Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Urząd Miasta Nowa Ruda. Patronat honorowy objął burmistrz miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński. Zawody rozgrywane będą od piątku do niedzieli w hali przy CTS, ul. Kłodzka 16.

Turniej w Nowej Rudzie to przede wszystkim szansa pokazania się szkoleniowcem reprezentacji i – wielu przypadkach – potwierdzenia swych umiejętności formy. Za 3 tygodnie odbędzie się Grand Prix Seniorów i Juniorów w Głubczycach, a już miesiąc później Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w bawarskim Inzell, znanego m.in. z toru łyżwiarskiego.

źródło: CSA Team

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.