• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

poniedziałek, 04 marzec 2019 10:00

"Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!" O Dniu Dawcy w sokólskim LO [Film i Zdjęcia]

W jeden dzień udało się zarejestrować 45 potencjalnych dawców szpiku!

O tym, że pomaganie innym dodaje skrzydeł doskonale wiedzą uczniowie kl. I B z sokólskiego liceum, a szczególnie grupa wolontariuszy, która razem ze swoją wychowawczynią 22 lutego zorganizowała w liceum Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.

Gabrysia Kwasowska, Kamila Kulmaczewska, Jacek Grzybowski, Łukasz Damszel, Adrian Zubrzycki i Mateusz Zubrzycki od godz. 8.00 do 18.05 rejestrowali potencjalnych dawców szpiku dla osób chorych na białaczkę. Dzień ten poprzedziły lekcje, dotyczące idei dawstwa szpiku oraz fundacji DKMS, przeprowadzone we wszystkich klasach oraz akcje promocyjne w mieście.

Udało nam się zarejestrować 45 potencjalnych dawców szpiku kostnego! Wśród nich byli oczywiście uczniowie naszego liceum, ale również uczniowie innych szkół oraz mieszkańcy Sokółki. Wszyscy zarejestrowani wykazali się ogromną empatią i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy innym. Gratulujemy podjęcia tak ważnej decyzji jaką jest rejestracja! - pisze w mailu Małgorzata Kułakowska, wolontariusz, koordynator Dnia Dawcy, wychowawca kl. I B sokólskiego LO.

Zapraszamy również do obejrzenia naszego materiału na temat tej akcji.opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv