×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
poniedziałek, 04 marzec 2019 12:00

Uczniowie sokólskiego LO z wizytą w Zakładzie Karnym [Zdjęcia]

Zwiedzili więzienny pawilon i sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie.

28 lutego klasa druga mundurowa z sokólskiego liceum pod opieką p. prof. Krystyny Możejko – Andryszczyk i p. prof. Barbary Kołosowskiej uczestniczyła w prelekcji zorganizowanej w Zakładzie Karnym w Białymstoku. Por Piotr Zimnoch zapoznał z historią i specyfiką białostockiej jednostki oraz przedstawił programy resocjalizacyjne wdrażane w zakładzie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pawilonu mieszkalnego co pozwoliło im namacalnie zapoznać się ze specyfiką Służby Więziennej.

W trakcie wycieczki młodzież mogła również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Na strzelnicy "Hubertus" zajęcia praktyczne ze strzelania bronią palną poprzedziło szkolenie teoretyczne. Pod czujnym okiem instruktora młodzież uczyła posługiwać się bronią tak aby trafić do celu i jednocześnie zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa.

Mamy nadzieje, że wiedza jaką zdobyli nasi uczniowie podczas wycieczki będzie przydatna w trakcie dalszej nauki oraz wyboru zawodu. - informuje wychowawca klasy, Barbara Kołosowska.

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv