• 1
  • 2


 

wtorek, 05 marzec 2019 15:07

Igryły stawiają na aktywność [Zdjęcia]

Z nadejściem wiosny mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych atrakcji.

Od dwóch dni we wsi Igryły, gm. Sokółka trwają roboty nad przebudową placu zabaw dla dzieci. Szykuje się również mała niespodzianka.

Tuż obok placu zabaw po drugiej stronie powstanie nowa siłownia pod „chmurką".

Te dwa obiekty znajdują się na boisku sportowym położonym niecałe 400 m od wsi. Ta mała infrastruktura przydaje się mieszkańcom nie tylko do gry w piłkę, ale również odbywają się tam liczne imprezy społeczne jak majówki, imprezy cygańskie czy charytatywne.

Prace będą polegały konkretnie na wymianie podłoża, czyli wybrania czarnoziemu i utwardzeniu terenu gdzie zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Siłownia zostanie wyposażona w prasę nożną-dwustronną i koordynator ruchu, z którego będą mogły korzystać również osoby niepełnosprawne.

Dotychczasowe urządzenia z placu zabaw zostaną zdemontowane na czas trwania robót. Po zakończeniu całej modernizacji zostaną zamontowane ponownie tylko już na nowym twardym podłożu.

Wykopany czarnoziem posłuży jako nowa nawierzchnia pod boisko do piłki nożnej, gdzie zostanie posiana trawa.

Jak poinformowała nas Pani Bożena Galej, Sołtys Igrył po zakończeniu prac zostaną zamontowane również tablice informacyjne przy siłowni i placu zabaw, a w późniejszych etapach mają być posadzone nowe drzewka i tuje.

Cała inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Panią Sołtys funduszy z gminy Sokółka.

„Wierzę, że ta inwestycja przyniesie naszym mieszkańcom wiele radości, a w szczególności najmłodszym mieszkańcom Igrył i okolicznych miejscowości. Do tej pory brodziliśmy w błocie za każdym razem, gdy padał deszcz, teraz to się zmieni.
Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze pozyskać dodatkowe środki na remont sceny, która z roku na rok jest co raz w gorszym stanie” mówi Bożena Galej.

zdjęcia: Bożena Galej FB

/WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.