• 1

  


 

środa, 06 marzec 2019 16:00

W trosce o poprawę bezpieczeństwa

Policjanci i strażacy z Kuźnicy i Korycina dyskutowali o tym co zrobić, żeby nie dać się oszukać.

Dzielnicowi z Kuźnicy i Korycina zainicjowali spotkanie ze strażakami ochotnikami. Przybliżyli Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i przestrzegali przed oszustami. Spotkanie było także okazją do promowania zawodu policjanta.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie dzielnicowi z Kuźnicy i Korycina zorganizowali kolejne spotkanie z mieszkańcami. Tym razem policjanci rozmawiali z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną. Ideą spotkania było wypracowanie wspólnych działań przeciwko pojawiającym się zagrożeniom.

Policjanci przypomnieli cele i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali również informacje o sposobach i metodach działania oszustów przy próbie wyłudzenia pieniędzy.
Funkcjonariusze apelowali o rozwagę i nie uleganie emocjom, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób.
Zwrócili uwagę, na konieczność czytania podpisywanych umów i dokumentów, zwłaszcza tych, które są im wręczane przez osoby podające się za reprezentanta znanej firmy czy usługodawcy.
Funkcjonariusze uczulali, że oszuści wykorzystują różne metody, by zdobyć pieniądze. Działają bezpośrednio pojawiając się w naszych domach, ale też wysyłając smsy z prośbą o dopłatę brakującej kwoty.

Policjanci podczas spotkania opowiedzieli również o swoim zawodzie – jego zadaniach i roli. Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja w szeregi Policji oraz jakie warunki musi spełniać kandydat na funkcjonariusza.

źródło i zdjęcia:sokolka.policja.gov.pl


opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv