• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 07 marzec 2019 11:00

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w ZSCKR w Janowie [Zdjęcia]

W konkursie zaprezentowali się uczniowie z 11 szkół z powiatu sokólskiego.

Dnia 05 marca 2019 roku na auli Zespołu Szkół CKR w Janowie odbył się Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Został on zorganizowany przez nauczycieli języka rosyjskiego.

Do udziału zostały zaproszone szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Powiatu Sokólskiego. Przywitano uczestników wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Białousach, Szkoły Podstawowej im. Karola Brzostowskiego w Sztabinie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Sidrze, Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, Niepublicznego Gimnazjum w Sokółce, Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespołu Szkół im. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, Gimnazjum w Suchowoli)

Celem spotkania była integracja uczniów i nauczycieli ze wszystkich szczebli kształcenia, wspólna zabawa, a w szczególności popularyzacja nauki języka rosyjskiego.

Uczestnicy zaprezentowali sobą wysoki poziom, a tegoroczny repertuar zawierał zarówno piosenki znane wszystkim, takie jak: „Belyje Rozy”, „Million ałych roz”, ”Kanikuły”, jak i nie zabrakło poezji rosyjskiej. Wielkim hitem była piosenka Halleluja w języku rosyjskim. Kilkakrotnie została zaśpiewana przez solistów „kołybel`naja” Poliny Gagarina. Zostały również zaprezentowane utwory z bajek Vaiana, Pocahontas, Piękna i Bestia, Frozen.

Przez cały czas młodych ludzi oklaskiwała liczna publiczność. Cała impreza przebiegła w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe podziękowania, oraz upominki Matrioszki.

Dodatkową niespodzianką były nagrody Pani Dyrektor dla wyróżnionych uczestników Festiwalu Piosenki Rosyjskiej.

"Dziękujemy za sponsorowanie poczęstunku Piekarni Jaskółka. Ciasteczka matrioszki zostały zrobione przy pomocy foremek z drukarki 3D. Dziękujemy wszystkim opiekunom-nauczycielom uczniów. Jednak największe podziękowania kierujemy do uczestników festiwalu. Przez chwilę wasze występy dały nam namiastkę uczestniczenia w prawdziwym Talent Show. Mamy nadzieję, że będziecie w dalszym ciągu rozwijać talenty muzyczne oraz zdolności językowe. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejną edycję festiwalu za rok." - czytamy na stronie ZSCKR w Janowie.Źródło: ZSCKR w Janowie

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.