• 1
  • 2


 

wtorek, 12 marzec 2019 09:12

"Mądre głowy" zasiadły do rozmów

Co uznali za najważniejsze priorytety w naszym województwie?

W Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu obradował Konwent Powiatów Województwa Podlaskiego. Artur Kosicki, marszałek województwa był głównym gościem podlaskich starostów.

Chcielibyśmy dobrze wykorzystać fundusze dostępne dla nas w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – wyjaśniał obecność marszałka województwa i towarzyszących mu przedstawicieli urzędu marszałkowskiego. – Tym bardziej, że jako powiaty mamy szeroki wachlarz zadań. Najważniejsze, to drogi powiatowe, szpitale powiatowe, szkolnictwo. Niestety, fundusze, jakimi dysponujemy są niewystarczające.

Marszałek Kosicki w ramach swojego wystąpienia podkreślał wolę współpracy z władzami wszystkich powiatów.

– Zarząd województwa jest otwarty na dyskusję o tym, jak ma wyglądać województwo podlaskie. To nasz obowiązek, by wspierać Państwa we wszelkich przedsięwzięciach – zapewniał Artur Kosicki. Przypomniał jednak, że obecna perspektywa finansowa zmierza ku końcowi, więc funduszy do wykorzystania nie jest wiele.

– Poczyniliśmy możliwe modyfikacje, by wykorzystać je jak najpełniej – wyjaśnił marszałek Kosicki. – Pod względem wykorzystania funduszy z RPO byliśmy na ostatnim miejscu, obecnie jesteśmy dwa miejsca wyżej. Chciałbym jednak, żebyśmy byli w czołówce. To ambitny cel, łatwo nie będzie, ale uważam, że możemy go osiągnąć.

Marszałek zaprosił także włodarzy powiatów do włączenia się w prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego.– Dzięki temu będzie można przygotować się do nowej perspektywy unijnej w taki sposób, by w jak największym stopniu odpowiadała ona Państwa oczekiwaniom – wyjaśnił marszałek Kosicki.

W dalszej części spotkania Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP przedstawiła tegoroczne, interesujące dla powiatów konkursy w ramach RPO. Z kolei Emilia Malinowska, dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości, mówiła o uproszczonej procedurze składania wniosków o dofinansowanie. Dzięki niej łatwiej będzie złożyć i rozliczyć projekt.

źródło: wrotapodlasia.pl

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.