• 1
  • 2

  

poniedziałek, 18 marzec 2019 14:00

Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka [Zdjęcia]

Policja uczy bezpiecznych zachowań.

Policjanci z sokólskiego Wydziału Ruchu Drogowego podejmują szereg działań profilaktycznych i edukacyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Chcesz wiedzieć jakie?

Sprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego jest tematem priorytetowym dla sokólskich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Organizują spotkania profilaktyczne z uczniami i młodzieżą, żeby ich uczyć bezpiecznych zachować podczas podróży do domu i szkoły, rozmawiają z kursantami szkół jazdy, organizują akcje tematyczne na drogach mające na celu eliminację negatywnych zachowań np. rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy .

Popularnym działaniem profilaktycznym jest akcja „Błysk”, w ramach której funkcjonariusze przy pojeździe służbowym z włączonymi sygnałami błyskowymi pełnią służbę w pobliżu szkół. Pora działania nie jest przypadkowa – to właśnie poranek, kiedy rodzicie przywożą swoje dzieci do szkoły i jest zwiększony ruch na drodze.

Kierujący widząc włączone sygnały radiowozu, powinien zachować dodatkową uwagę i ostrożność na to, co się dzieje wtedy na drodze.

Policjanci sprawdzają także stan techniczny autobusów, którymi mają poruszać się dzieci, np. podczas wycieczki szkolnej. Uczestniczą podczas eksperymentów profilaktycznych z odblaskami i również to oni najczęściej je rozdają podczas służby, kiedy po zmierzchu na nieoświetlonej drodze spotykają osoby bez elementów odblaskowych.

W związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa takimi jak „Niewłaściwa infrastruktura drogowa” lub „Zła organizacja ruchu drogowego”, zgłoszenia są sprawdzane i przesyłane są pisma do zarządcy danej drogi odpowiedzialnej za jej prawidłowe oznakowanie i utrzymanie.

Dzięki takiej procedurze braki w oznakowaniu są szybciej uzupełnianie, a zarządca drogi otrzymuje informacje o potwierdzonych uszkodzeniach jezdni.

źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.