• 1
  • 2
  • 3

  

poniedziałek, 18 marzec 2019 18:00

Wyjątkowi goście z Turcji i Grecji przyjechali do Dąbrowy Białostockiej [Zdjęcia]

Dwie 9-osobowe grupy zwiedzają Podlasie. 

Wymiana uczniów w ramach projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka”

W ramach kolejnego etapu projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej w programie Erasmus + rozpoczęła się wymiana młodzieży. Pierwsze spotkanie kadry pedagogicznej z krajów partnerskich odbyło się w listopadzie 2018 roku.

Tym razem do naszej miejscowości trafiły 9-osobowe grupy uczniów z Grecji i Turcji, którymi opiekuje 18 wychowanków z naszej szkoły.

Ideą projektu było zamieszkanie uczniów z zagranicy w domach prywatnych, aby proces integracji i edukacji językowej przebiegał bardziej efektywnie. Wymianę młodzieży otworzyła konferencja inauguracyjna, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, wolontariusze EVS a także reprezentanci środowiska lokalnego w osobach: Burmistrza Dąbrowy Białostockiej - Artura Gajlewicza, Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego - Jerzego Białomyzego, Sekretarza Gminy Dąbrowa Białostocka - Leszka Kiejki oraz Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej Andrzeja Kamlińskiego.

Konferencja służyła przybliżeniu obecnym krajów partnerskich, szkół uczestniczących w projekcie, systemów edukacyjnych a także Programu Erasmus + i projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka”. Na pierwszy dzień spotkania projektowego zaplanowano zajęcia integracyjne, służące lepszemu poznaniu się uczestników oraz aktywne warsztaty międzykulturowe realizowane w atrakcyjnej dla młodzieży formie, przygotowane przez wolontariuszy Leę i Diogo.

Następnym elementem była konferencja służąca odpowiedzi na pytanie: „Jaka matematyka jest atrakcyjna dla uczniów?”. Była ona przeprowadzona z wyłącznym udziałem uczniów.

Całość zamknęło spotkanie ewaluacyjne, które odbyło się w grupach narodowych, poświęcone refleksjom na temat dotychczasowej realizacji projektu, współpracy oraz osiągniętym rezultatom, zarówno indywidualnym, jak i grupowym.

Drugi dzień pobytu gości z Grecji i Turcji upłynął na podróży do Warszawy, gdzie międzynarodowa grupa miała okazję zmierzyć się z wyzwaniami zaprezentowanymi w "Centrum Nauki Kopernik". 


źródło: Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.