• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.


 

środa, 20 marzec 2019 14:00

Absolwent wrócił w szkolne mury [Zdjęcia]

Pouczające zajęcia z absolwentem  uczniowie technikum zapamiętają na długo.

Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odwiedził były uczeń tej szkoły Adam Surowiec. Adam walczy z ESBS (Emotional Speech Blocks Syndrome), co po polsku znaczy Zespół Emocjonalnych Bloków Mowy. Jest aktualnie w trakcie nauki nowej mowy, którą prowadzi ośrodek w Mikołowie. ESBS jest wadą nabytą i jest spowodowana blokadami psychicznymi, które mogą być spowodowane różnymi wydarzeniami. W wypadku Adama blokada wystąpiła gdy miał 6 lat. Od tej pory miał on bardzo duże trudności w mówieniu. Wada czasami się wtedy potęguje, bo cały wysiłek przeznaczony na próby mówienia przynosi odwrotny efekt, gdyż chęć mówienia może zwiększyć blokadę mowy. Rozwiązania problemu Adama od 4 lutego 2019 roku podjął się ośrodek w Mikołowie - NOWA MOWA - NEW SPEECH SP. Z O.O. Leczenie jest bardzo kosztowne, ale zbiórka na stronie pomagam.pl przyniosła bardzo pozytywne efekty, za które Adam jest bardzo wdzięczny. Jednocześnie prosi o dalsze finansowe wsparcie, gdyż przed nim jeszcze co najmniej 11 trzydniowych wyjazdów do Mikołowa. Te wyjazdy mają na celu dalszy rozwój płynnej mowy. Jest to niezbędne, gdyż w wypadku ESBS wszyscy, którzy rozpoczęli naukę nowej mowy uczą się umiejętności mówienia od początku, startują w zasadzie z pułapu "zero".

Adam spotkał się ze swoimi młodszymi o 2 lata koleżankami i kolegami z klas IV technikum fryzjersko-informatycznego i mechanicznego, którzy pamiętali go jeszcze z czasów szkolnych. Mimo stresu związanego z występem Adam poradził sobie znakomicie, zaś jego koledzy i koleżanki usłyszeli jego wypowiedzi na temat nauki nowej mowy i odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

źródło: ZSZ Sokółka
opr. MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv