środa, 20 marzec 2019 11:00

Pierwszy gol należał do Sokółki [Zdjęcia]

Jednak nie na taki koniec liczyli nasi zawodnicy.

W Wysokim Mazowieckim odbyła się czwarta kolejka III Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce w pierwszym pojedynku zmierzył się z gospodarzem turnieju, Centrum Kształcenia Zawodowego Wysokie Mazowieckie.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, ale to ZSZ w Sokółce strzelił pierwszego gola, aby po niespełna 6 minutach gry prowadzić już różnicą dwóch bramek. Nasi zawodnicy wiedzieli, że taki wynik to jeszcze nie wygrana, więc musieliśmy się skupić zarówno na ofensywie jak i defensywie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla naszego zespołu.

Druga połowa również była bardzo emocjonująca i walki w niej nie mogło zabraknąć. Gospodarze zachęceni oklaskami swoich kibiców zdołali doprowadzić do remisu. Na 4 minuty przed zakończeniem spotkania został wzięty "czas", aby uspokoić grę. Opłaciło się to, bo w końcowych minutach zdołaliśmy strzelić jeszcze 2 gole i mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla naszej drużyny.

W drugim spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z faworytami ligi, zespołem ZS Centrum Kształcenia Rolniczego Sejny. Niestety wyrównana walka toczyła się jedynie przez pierwsze 15 minut gry. Doświadczenie drużyny z Sejn, gdzie zawodnicy grają na co dzień w profesjonalnych zespołach była zbyt duża, aby nawiązać wyrównana grę.

Tym razem musieliśmy uznać gorycz porażki, ulegając renomowanemu rywalowi.