• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.


 

czwartek, 21 marzec 2019 18:00

Teleopieka i Klub Piętnastu rusza w Sokółce

Sokółka stanie się beneficjentem dwóch projektów, zarówno dla osób starszych jak i dla młodzieży z terenu gminy Sokółka.

Wsparcie opieki nad osobami niesamodzielnymi poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w formie teleopieki na terenie Gminy Sokółka.

To nazwa projektu, który jest adresowany do 90 osób (60 kobiet, 30 mężczyzn) na terenie gminy Sokółka. Wszystkim zostanie zapewniona pomoc i dostęp do centrum teleopieki. Główny cel to umożliwienie osobom niesamodzielnym bezpieczne i jak najdłuższe pozostanie w ich miejscu zamieszkania. W formie wsparcia zostanie zatrudnionych pięć opiekunek na pełen etat. Zapewnią uczestnikom usługi opiekuńcze w wymiarze 160 godzin na pracownika w miesiącu. W ramach usługi seniorzy skorzystają z pomocy w zachowaniu higieny osobistej, pomocy w wykonywaniu czynności życia codziennego oraz wsparcia emocjonalnego. Opiekunki będą pracowały równolegle u tych samych uczestników dzięki zainstalowanemu systemowi teleopieki. To usługa wykorzystująca nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w przypadku nagłych zdarzeń wymagających interwencji opiekuna. Pomoc wzywana jest przy użyciu urządzania alarmowego, posiadającego przycisk SOS. Procesem udzielania pomocy zarządza Całodobowe Centrum Telemedyczne. Wartość tego projektu to 1,6 mln zł, wsparcie z RPOWP 1,5 mln zł.

Klub Piętnastu

W ramach tego projektu zostanie utworzona środowiskowa placówka wsparcia dziennego dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Na opiekę mogą liczyć osoby w wieku 12-17 lat z gminy Sokółka. Klub Piętnastu, jak sama nazwa wskazuje, będzie miejscem, w którym wsparcie otrzyma 15 uczestników zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem. Młodzież będzie mogła tam spędzić czas po szkole, otrzymać pomoc w nauce, czy uczestniczyć w dodatkowych zajęciach. W ten sposób zmniejszą braki w wiedzy i umiejętnościach.To także forma odciążenia rodziców w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych oraz zmniejszenia ich poczucia izolacji i osamotnienia. Docelowo młodzież zwiększy szansę na zatrudnienie i trwałe utrzymanie się na rynku pracy. Inicjatywa jest warta 367 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP 349 tys. zł.

źródło: Wrota Podlasia
opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv