• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.


 

środa, 27 marzec 2019 08:29

Sokólskim przedszkolakom matematyka już nie straszna [Zdjęcia]

Do liczenia mają liczydła, a nawet ozoboty.

Od 1 września 2018 roku Przedszkole nr 2 w Sokółce realizuje projekt pn. „Matematyka i technika pod lupą w Przedszkolu nr 2 w Sokółce”. Jest to możliwe dzięki pozyskanym przez Gminę Sokółka środkom z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego- Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 95 452,00 zł, dofinansowanie – 90 697,00 zł.

W projekcie bierze udział 96 dzieci, 4,5 i 6-letnich. Nauczyciele prowadzą zajęcia w swoich grupach.

Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu nr 2 w Sokółce „Odkrywcy i konstruktorzy”, które mają za zadanie rozwijać kompetencje i zainteresowania naukowo-techniczne i informatyczne odbywają się w 4 grupach dla wszystkich dzieci.
Ich celem jest nabywanie umiejętności konstrukcyjnych i manipulacyjnych z wykorzystaniem różnego rodzaju klocków, przedmiotów codziennego użytku, a także rozwijanie umiejętności pracy zespołowej przez wspólne tworzenie prac wielkoformatowych i budowanie robotów oraz ich programowanie.

Kolejne zajęcia to „Matematyka pod lupą”, również prowadzone są w 4 grupach i bierze w nich udział 96 dzieci. Zajęcia te rozwijają kompetencje matematyczne, naukowo-techniczne oraz informatyczne, a także właściwe umiejętności niezbędne na rynku pracy, pozwalają ćwiczyć skupienie uwagi na szeregach powtarzających się przedmiotów, kontynuowanie rytmu. Na zajęciach wykorzystywane są liczmany, liczydła, plansze dydaktyczne, gry edukacyjne w celu opanowania prostych działań matematycznych podczas pracy w grupie.

Ostatnim zajęciami są zajęcia wyrównujące dysproporcje edukacji „Mam swój czas”. Są to zajęcia dla 24 dzieci, które nie opanowały badanych umiejętności matematycznych, przyrodniczych i grafomotorycznych.
Dzieci te wymagają większej uwagi, motywacji, a wykonane zadania wymagają od nich większego wysiłku i zajmują znacznie więcej czasu najczęściej ze względu na problemy w sferze grafomotorycznej i poznawczej.
Dzięki uczestniczeniu w tych zajęciach dzieci rozwijają kompetencje matematyczne, naukowo-techniczne oraz informatyczne.

Zajęcia odbywają się w każdym tygodniu, w sumie zostanie przeprowadzonych po 40 godzin każdego z zajęć w poszczególnych grupach.

Nauczyciele zdobywają nowe umiejętności i podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach.
Do tej pory wzięli udział w 3 szkoleniach: „Zastosowanie Darów w dziecięcej matematyce”, 2-godzinne szkolenie, którego celem było poznanie podstaw programowania i praca z Ozobotami, malutkim robotami, które wykonują zadania zaprogramowane przez dzieci za pomocą kolorowych kodów, „Eksperymentowanie- nauczyciel wychowania przedszkolnego jako refleksyjny praktyk”.

Baza przedszkola została wzbogacona o 4 zestawy klocków Darów Froebla, 24 Ozoboty, 3 tablice interaktywne, wizualizery, liczne pomoce dydaktyczne, klocki.

Projekt potrwa do 31 lipca 2019r.

źródło: Przedszkole nr 2 w Sokółce
opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv