• 1
  • 2
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.


 

czwartek, 28 marzec 2019 18:00

Pożary im nie straszne- najmądrzejsza młodzież w powiecie [Zdjęcia]

6 osób awansowało do eliminacji wojewódzkich.

27 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu propagowanie wśród uczącej się młodzieży zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Uczestnicy konkursu podzieleni na trzy kategorie wiekowe mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań dotyczących zapobiegania pożarom, sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy, historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
W eliminacjach powiatowych poprzedzonych zmaganiami szkolnymi i gminnymi wzięło udział 72 uczniów reprezentujących placówki oświatowe z dziewięciu gmin oraz powiatu sokólskiego. Uczestników turnieju przywitał st. bryg. Dariusz Wojtecki – Komendant Powiatowy PSP w Sokółce oraz Druh Franciszek Budrowski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sokółce wraz z organizatorami konkursu.

Po zaciętej rywalizacji uczestnicy konkursu zajęli następujące miejsca:

I grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klasy 1-6):
1. Julia Marcinkiewicz – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej.
2. Michał Zieziulewicz – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej.
3. Kacper Ostrowski – Szkoła Podstawowa w Białousach.
4. Szymon Waluk – Szkoła Podstawowa w Jacowlanach.
5. Adam Kraśnicki – Szkoła Podstawowa w Białousach.
6. Katarzyna Rydzewska – Szkoła Podstawowa w Chodorówce Nowej.

II grupa wiekowa (uczniowie gimnazjum i klas 7-8 szkół podstawowych):
1. Krzysztof Boruch – Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej.
2. Szymon Droździewicz – Szkoła Podstawowa w Boguszach.
3. Oliwia Ryszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej.
4. Zuzanna Dziełak – Gimnazjum Nr 2 w Różanymstoku.
5. Klaudia Cholewska – Szkoła Podstawowa w Geniuszach.
6. Filip Kisiel – Szkoła Podstawowa w Sidrze.

III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych):
1. Mateusz Czarkowski – Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej.
2. Klaudia Greś – Zespół Szkół w Sokółce.
3. Katarzyna Urban – Liceum Ogólnokształcące w Suchowoli.
4. Patrycja Kozioł – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.
5. Marek Lisowski – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.
6. Patryk Słucki – Zespół Szkół w Sokółce.

W/w osoby otrzymały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Sokólskiego oraz Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali również od fundatorów nagród drobne upominki poprawiające bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom zmagań wręczył Pan Piotr Rećko – Starosta Sokólski, Druh Franciszek Budrowski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sokółce oraz st. bryg. Dariusz Wojtecki – Komendant Powiatowy PSP w Sokółce.

Wszyscy uczestnicy zmagań mieli również możliwość zwiedzenia strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sokółce oraz zregenerowania sił wyrobami ciastkarskimi ufundowanymi przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sokółce oraz firmę Jaskółka Sp. z o.o. w Sokółce.

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu.



źródło: KP PSP Sokółka
opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.