• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 12:00

"Gotuj z klasą" w Janowie [Zdjęcia]

Konkurs polegał na przygotowaniu przystawki, dania głównego i deseru.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie w wojewódzkim etapie konkursu „Gotuj z klasą” reprezentowały będą Agnieszka Nietupska i Joanna Sanik, gdyż to właśnie one zwyciężyły w rywalizacji szkolnej, która odbyła się w piątek, 5 kwietnia.

Konkurs polegał na przygotowaniu przystawki, dania głównego i deseru z dbałością o wykorzystanie produktów związanych z naszym regionem. - Ujawniły nam się duże emocje - mówi jedna z uczestniczek konkursu.

W drugiej odsłonie „Gotuj z klasą” rywalizowały trzy zespoły z klas I-II.  Zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice klasy pierwszej - Agnieszka Nietupska i Joanna Sanik. Zostały one poprowadzone przez nauczyciela przedmiotów zawodowych Annę Gniedziejko.

Konkurs ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie przystąpili do konkursu, nie tylko dla tego, żeby rozwijać kompetencje, ale również spotkania się z młodzieżą z innych szkół i wymianą doświadczeń.

I edycja „Gotuj z klasą” mocno zmobilizowała uczniów do wzięcia udziału w II edycji. W zeszłym roku uczniowie szkoły w Janowie mieli możliwość realizowania stażu w restauracji „Alumnat” w Tykocinie.


ZSCKR w Janowie kształci w czterech o kierunkach: technik rolnik, technik Weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Szkoła przystąpiła do szeregu projektów unijnych, w ramach których rozbudowuje bazę dydaktyczną, podnosi kompetencje uczniów i nauczycieli, przyznaje stypendia uczniom. Ostatnio zrealizowanym projektem był kurs baristy.źródło: ZSCKR w Janowie

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.